• Narrow screen resolution
  • Wide screen resolution
  • Auto width resolution
  • Increase font size
  • Decrease font size
  • Default font size
  • default color
  • red color
  • green color

Serwis Informacyjny o Lesku

Dołącz do nas!

XI edycja Bieszczadzkiego Lata z Książką PDF Drukuj Email
 W Lesku odbyła się XI edycja Bieszczadzkiego Lata z Książką. 17 czerwca w Bieszczadzkim Domu Kultury oraz Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyły się spotkania autorskie wybitnych ludzi kultury.

 

 

 

 

 Organizatorem po raz kolejny była Burmistrz Miasta i Gminy Lesko, współorganizatorem dyrektor Wydawnictwa BOSZ – Bogdan Szymanik oraz Bieszczadzki Dom Kultury w Lesku. Imprezie towarzyszył kiermasz książki wydawnictwa BOSZ.

 

LISTA GOŚCI TEGOROCZNEJ EDYCJI:

Jerzy Bralczyk - polski językoznawca, profesor nauk humanistycznych, specjalista w zakresie języka mediów, reklamy i polityki.

Katarzyna Lengren - z wykształcenia malarka, autorka książek, felietonistka, scenograf.

Michał Ogórek – polski dziennikarz, felietonista, prezenter telewizyjny, satyryk i krytyk filmowy.

Jacek Antoni Cygan – polski autor tekstów piosenek, poeta, scenarzysta, autor musicalowy, juror i organizator festiwali muzycznych.

Lech Majewski – polski reżyser filmowy i teatralny, pisarz, poeta i malarz.

Stefan Szczepłek - specjalizuje się w tematyce piłkarskiej. Jest dziennikarzem redakcji   sportowej „Rzeczpospolitej”. Autor książek o historii futbolu.

Marek Przybylik - polski dziennikarz, nauczyciel akademicki i samorządowiec.

Kinga Grabowska-Bednarz - autorka książek dla dzieci m.in. "Much" i "Pana Paluszka"

Barbara Kosmowska - pisarka i poetka, absolwentka polonistyki. Opublikowała  utwory dla dzieci i młodzieży, ostatnio "Puszkę" (2009) i "Samotnych.pl"

Wojciech Wocław - konferansjer, popularyzator wiedzy z zakresu savoir-vivre'u i etykiety w biznesie, sztuki wystąpień publicznych i dress code'u, pisarz.

Pierwsze spotkanie z wyjątkowymi autorkami opowieści dla najmłodszych czytelników odbyło się o godz. 10:00 w sali widowiskowej BDK. Panie Kinga Grabowska-Bednarz i Barbara Kosmowska opowiadały o swoim warsztacie pisarskim i o tym jak pogodzić życie codzienne z pasją, jak dotrzeć do najmłodszego i trochę starszego czytelnika.

O godz. 11:00 Jerzy Bralczyk, Katarzyna Lengren i Lech Majewski również w BDK, dyskutowali o szeroko pojętej kulturze biesiadowania w oparciu o książkę Rozmowy przy stole.

O 12:00 Burmistrz Miasta i Gminy Lesko Barbara Jankiewicz oraz Dyrektor Wydawnictwa Bogdan Szymanik dokonali uroczystego otwarcia tej wyjątkowej imprezy.

Kolejne spotkanie, które odbyło się o godz. 14:30 dotyczyło piłki nożnej. Przenikliwą, pełną humorudysputę na ten temat prowadziliStefan Szczepłek i Marek Przybylik.

Kolejne spotkania odbyły się w Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej. Jacek Cygan opowiadał o wierszach „podróżnych”, Wojciech Wocław o tym, jak savoir-vivre ułatwia życie codzienne a Jerzy Bralczyk i Michał Ogórek - tytani inteligencji, finezji językowej i dowcipu prowadzili rozmowę o kulturze dyskusji.

Zwieńczeniem Bieszczadzkiego Lata z Książką był koncert Tomasza Stockingera, który przypomniał wszystkim przeboje z lat dwudziestych, trzydziestych. Patronem medialnym imprezy była TVP3 Rzeszów i Polskie Radio Rzeszów oraz Echo Bieszczadów.Zapraszamy za rok !

 

 

 

 Zdjęcia TU

 Źródło: UMiG Lesko

 

  

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 


Wydawca portalu lesko.net.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 

 

  REKLAMA:

 

REKLAMA:


Miejsce na twoją reklamę KONTAKT

 

» Wyślij komentarz
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.
Zaloguj się lub zarejestruj.
» Brak komentarzy
Nie ma tu jeszcze komentarzy.
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
 
Archiwalna Wypowiedź Starosty
Marek Pańko   
Agrobieszczady 2013r. Zapraszamy na nasz kanał < kliknij tutaj >

      

GRE Nieruchomości


Powierzchnia: 3737.0

Grunty - Lesko

Powierzchnia: 1532.0

Odwiedziło nas


Wyszukiwarka Pracy

Szukaj ofert pracy
praca.gratka.pl