• Narrow screen resolution
  • Wide screen resolution
  • Auto width resolution
  • Increase font size
  • Decrease font size
  • Default font size
  • default color
  • red color
  • green color

Serwis Informacyjny o Lesku

Dołącz do nas!

Zabawy z robotami PDF Drukuj Email
 Wspólna zabawa robotami to prezent Biblioteki Publicznej w Lesku dla dzieci z okazji Dnia Dziecka. Ci, co przybyli na imprezę na pewno dobrze się bawili i każdy znalazł coś ciekawego dla siebie.

 

 

 

 

Najmłodsi uczestnicy, pod czujnym okiem mamy lub taty, mogli zbudować lub zaprogramować robota. Dwa zespoły, pod nadzorem Agnieszki Romanek, budowały roboty z klocków LEGO Mindstorms EV3. Porządku "pilnował" japoński pies-robot AIBO. Po zbudowaniu dwóch robotów-pojazdów według projektu RileyRover - EV3, pozostały wolne klocki. Młodzi konstruktorzy sami wymyślili co z tego można zbudować.

Tablety z aplikacjami, piloty zdalnego sterowania i podłoga w czytelni dla dzieci zamieniła się w wielki tor wyścigowy... Wśród ustawionych przeszkód, krążyły trzy roboty LEGO, LOFI Robot, mBot i Snap Rover. Na stoliku Robot Mio i dwa roboty Edison. Robota Mio programuje się za pomocą jego panelu i prostych poleceń: jedź prosto, jedź do tyłu, obróć się w prawo, obróć się w lewo. Po zapamiętaniu ciągu poleceń (maksymalnie 40 rozkazów), robot odtwarza zapisany program. Edisony krążyły po torze śledząc linię, toczyły walki sumo lub jeździły sterowane głosem (reagowały na klaskanie).

Członkowie Klubu Kodera (Oskar, Paweł i Olek) pomogli w sprawnym przeprowadzeniu zabawy. Olek zaprezentował wszystkim swoją elektroniczną zabawkę - Ozobota (urządzenie wielkości nakrętki do butelki wody mineralnej, jeżdżące po linii i programowane za pomocą kolorowych kodów).

Zabawę przygotowali i przeprowadzili wolontariusze projektu GO_PRO! - Agnieszka Romanek i Wiesław Rychlicki. Nad bezpieczeństwem najmłodszych uczestników czuwali Rodzice.
Roboty pochodziły ze zbiorów biblioteki i prywatnej "kolekcji" Wiesława Rychlickiego (małe co nieco, pozostało niewykorzystane na półkach). Tablety wypożyczono ze Szkoły Podstawowej w Lesku. B. Pyznarska.

 

Link: TU 


 

 

 

Źródło: UMiG Lesko

 

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 


Wydawca portalu lesko.net.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 

 

  REKLAMA:

 

REKLAMA:


Miejsce na twoją reklamę KONTAKT

 

 

» Wyślij komentarz
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.
Zaloguj się lub zarejestruj.
» Brak komentarzy
Nie ma tu jeszcze komentarzy.
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
 
Archiwalna Wypowiedź Starosty
Marek Pańko   
Agrobieszczady 2013r. Zapraszamy na nasz kanał < kliknij tutaj >

      

GRE Nieruchomości


Powierzchnia: 3737.0

Grunty - Lesko

Powierzchnia: 1532.0

Odwiedziło nas


Wyszukiwarka Pracy

Szukaj ofert pracy
praca.gratka.pl