• Narrow screen resolution
  • Wide screen resolution
  • Auto width resolution
  • Increase font size
  • Decrease font size
  • Default font size
  • default color
  • red color
  • green color

Serwis Informacyjny o Lesku

Dołącz do nas!

Barwne, gwarne, radosne Dni Leska 2017 PDF Drukuj Email
 W tym roku Dni Leska odbyły się w dniach 26, 27, 28 maja 2017 r. Organizatorami byli Burmistrz Miasta i Gminy Lesko, Bieszczadzki Dom Kultury i Uczniowski Klub Sportowy Aquarius.

 

 

 

 

Pierwszy dzień był szczególny, bo wypadł w wielkie święto naszych mam. Z tej okazji dzieci  zaprezentowały piękne występy z piosenkami, wierszami i tańcami zadedykowanymi swoim mamom. Kolorowy  pochód w konwencji baśni Andersena prowadzony przez Orkiestrę Dętą BDK ulicami miasta został przywitany na scenie przez sygnalistów myśliwskich z Technikum Leśnego. Następnie Pani Burmistrz Barbara Jankiewicz uroczyście przekazała przedstawicielom szkół klucz do bram miasta. Wśród osób delegowanych ze szkół byli: Mateusz Kociuba SP Lesko, Emilia Wileńska Publiczne Gimnazjum Lesko, Kotyła Jan, Buszta Urszula ZSS Średnia Wieś, Martyna Roś ZSS Hoczew, Jan Polaczek ZSL, ZSTiA Diana Uzdejczyk, Dawid Gładysz LO Lesko.
 
 
 
 

Po tej wyjątkowej chwili przyszedł czas na występy artystyczne. Uczniowie Technikum Leśnego zaśpiewali piosenkę o mamie. Następnie zaprezentowali się nasi najmłodsi –przedszkolaki z Samorządowego Przedszkola im. Misia Uszatka i Niepublicznego przedszkola Wesoły Ludek. Kolejno wystąpiły dzieci ze szkół podstawowych w Średniej Wsi, Hoczwi, Leska a potem gimnazjaliści. Na koniec prezentacji w programie poświęconym mamom wystąpili uczniowie szkół średnich: Zespołu Szkół Technicznych i Artystycznych, Liceum Ogólnokształcącego.

Po występach artystycznych ogłoszono wyniki i rozdano nagrody w konkursie na najciekawszy strój w żakinadzie podczas Dni Leska oraz konkursie plastycznym i literackim „Moja mama w moich oczach”.

Zwycięzcy konkursu na najciekawszy strój podczas Dni Leska:

Klasy 1-3 szkoły podstawowej:
1 miejsce – Kaja Górecka (Dziewczynka z zapałkami), 2 miejsce – Nikola Kaliniecka (Baletnica), 3 miejsce – Amelia Czech (Myszka).

Gimnazja i szkoły średnie:
1 miejsce – Justyna Miętus (Królowa śniegu), 2 miejsce – Gabriela Wacek (Diabolica), 3 miejsce – Monika Mamrowicz (Dziewczynka z zapałkami).

Konkurs zespołowy (obejmujący wszystkie grupy wiekowe):
1 miejsce – Królowa śniegu (ZSTiA), 2 miejsce – Piękna i Bestia (ZSTiA), 3 miejsce – Dzikie łabędzie (Gimnazjum Średnia Wieś), 4 miejsce – Świniopas (LO).


Wszyscy wyróżnieni zostali obdarowani nagrodami ufundowanymi przez Urząd Miasta i Gminy Lesko. Z pewnością najbardziej smakowitą nagrodą okazały się przepyszne torty dla zwycięzców w kategorii zespołowej.

Wszystkie przebrane osoby zasługują na podziękowanie. Ich strój sprawił, że pochód był niezwykle barwny i wywołujący wiele radości.
 
Rozstrzygnięcie konkursu „Moja Mama w moich oczach”. Konkurs obejmował dwie kategorie: plastyczną i literacką.

Zwycięzcami zostali:
Prace plastyczne:
Klasy 1-3 szkoły podstawowej: 1 miejsce – Dominika Tworzydlak (SP Lesko),
2 miejsce – Julia Wojtanowska (SP Hoczew), 3 miejsce – Nikola Indyk (SP Lesko).
Klasy 4-6 szkoły podstawowej: 1 miejsce – Martyna Roś (SP Hoczew), 2 miejsce – Martina Olszowska (SP Lesko), 3 miejsce – Wojciech Sasin (SP Lesko).

Prace literackie, wśród których mógł być własny wiersz lub krótkie opowiadanie o Mamie:
Klasy 4-6 szkoły podstawowej: 1 miejsce – Wiktoria Fedorowicz (SP Lesko), 2 miejsce – Jagoda Niedziela (SP Lesko).
Gimnazja: 1 miejsce – Karolina Bugiel (PG Lesko), 2 miejsce – Oliwia Misiewicz (PG Lesko), 3 miejsce – Filip Gnap (PG Lesko).
Szkoły średnie: 1 miejsce równorzędnie – Weronika Grzebyk, Laura Knieć, Niamh Whiting (wszystkie uczennice ZSTiA), 2 miejsce – Justyna Mamak (LO), 3 miejsce – Dominika Gruszka (ZSTiA).
 

      Po wręczeniu nagród  nastąpił czas kolejnych prezentacji scenicznych. W pięknych układach tanecznych pokazały się dzieci i młodzież z zespołów tanecznych funkcjonujących przy Bursie Szkolnej: Diament, Diamenciki i Cheerleaderki.
O godz. 13:00 – odbyły się na euroboisku zawody w piłce nożnej o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Lesko a dzieci i młodzież mogły bawić  się przy muzyce, którą serwował DJ. RUFIO.

Dla naszych milusińskich czekały także inne atrakcje; dmuchana zjeżdżalnia, ścianka wspinaczkowa, kule bumper ball, koniki, segwaye, melex elektryczny, lody, wata cukrowa, słodycze, mobilne planetarium, stoisko policyjne, stoisko straży pożarnej z pokazem ratownictwa medycznego, stoisko Nadleśnictwa Lesko z programem edukacyjnym.

 
 Drugi dzień (sobota) rozpoczął się Turniejem Piłkarskim Wilczków na euroboisku, o godz. 11:00 wystartowali uczestnicy symultany szachowej. Następnie rozdano nagrody zwycięzcom turnieju piłkarskiego i rozpoczęły się występy artystyczne. Jako pierwsi wystąpili Wójciakowie – wspaniała rodzinka: tata Michał i jego trzy utalentowane córki. Po koncercie rozdano nagrody w symultanie. Zwycięzcą okazał się Maciek Czopor z Sanoka.

W dalszej części imprezy do wspólnej zabawy i konkursów zachęcił wszystkie dzieci Paweł Rysz. Był śmiech, radość i  świetna zabawa oraz mnóstwo nagród ufundowanych przez sponsorów.

Przyszedł czas na kolejne występy artystyczne: w kolejności na scenie pojawił się zespół Leszczanie, który istnieje od 2 lat przy Bieszczadzkim Domu Kultury w Lesku. W skład zespołu wchodzą seniorzy. Zespół prowadzi Artur Więcławek. Prezentują utwory biesiadne i ludowe. I znów był czas na zabawy i konkursy – tym razem dla dorosłych – Paweł Rysz świetnie się sprawdził w roli animatora.

O godz. 18:00 Edyta Zakrzewska z przyjaciółmi zachęciła wszystkich do wspólnej zumby.
Bioderka, rączki i nóżki poszły w ruch. Potem przejął pałeczkę DJ. DEMKO i rozpoczął disco jako suport przed występem gwiazdy wieczoru ANDRE. Frekwencja publiczności dopisała .
Były szaleństwa pod sceną. Wszyscy się bawili świetnie. Były autografy - fotki z gwiazdą.
Na koniec tego dnia DJ. … rozpoczął dyskotekę, która trwała do 24:00.

 
Niedziela była pod znakiem pikniku rodzinnego z TVP3 Rzeszów. Przy basenie AQUARIUS powstało miasteczko telewizyjne ze specjalistycznymi pojazdami i namiotami promocyjnymi. Zwiedzający mogli się zapoznać z techniką telewizyjną, dowiedzieć się jak realizowane są programy. Przygotowane też pokaz makijażu telewizyjnego i inne atrakcje.
Od godz. 8:00 na basenie odbywały się zawody pływackie a o 11:00 na scenie ponownie zaprezentowały się dzieci z Samorządowego Przedszkola w Lesku oraz zespół Słoneczka z Bezmiechowej. Po występach do konkursów, gier i zabaw zachęcał Andrzej Zemlak a następnie animatorzy FIGARO.  O godz. 14:00 rozdano nagrody zwycięzcom zawodów pływackich, które poprowadził Piotr Roszniowski. Nagrody wręczała Burmistrz Miasta i Gminy Lesko Barbara Jankiewicz.

Z wielkim aplauzem przyjęto na scenie kolejne występy zespołów tanecznych Bieszczadzkiego Domu Kultury w Lesku. Były to występy indywidualne zwycięzców  Konkursu Własne inspiracje oraz grupowe.

Kolejno nastąpiło wręczenie nagród zwycięzcom Turnieju Piłki Siatkowej Old Boys.

Nastąpił czas koncertów. Na scenie pojawił się zespół Bieszczadzka Ferajna – kapela podwórkowa z Leska oraz zespół ludowy z Jankowiec Bieszczadzka Rodzinka.

Na euroboisku odbyły się zawody w piłce nożnej rodziców Lesko kontra – reszta gminy.

Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli nas organizacyjnie i finansowo:  służbom medycznym, strażakom, policji, pracownikom LPK, pracownikom Spółki Lesko Sport, Panu Darkowi Sowie przedstawicielowi UKS Aquarius - współorganizatorowi imprezy, firmie LOGOTYP, pracownikom gminy, wolontariuszom z Klubu Wolontariackiego JEŻ, Gimnazjum Publicznego w Lesku, sponsorom tj. Subcarpatia, Bieszczady X-treme, ABC u Sowy, Gminie Olszanica, Drogerii Naomi, Firmie Szelców, Spółce Lesko Sport, Nadleśnictwu Lesko, Hurtowni BORS, Marioli Sobocie, KOKOS - przyprawy świata, RCU ubezpieczenia, Pizzeria Nati, Paweł Wrona Hallo obiad, Edyta Zakrzewska, ASTRODOM – Robert Bury, SZLAGPOL.
 
 
 
Trzy dni zabawy, atrakcji i muzyki przy pięknej pogodzie.

Zapraszamy za rok !!!  
 
GALERIA: TUTAJ 
 
 

 

 informacja: UMIG Lesko

 

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 


Wydawca portalu lesko.net.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 

 

  REKLAMA:

 

REKLAMA:


Miejsce na twoją reklamę KONTAKT

 

» Wyślij komentarz
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.
Zaloguj się lub zarejestruj.
» Brak komentarzy
Nie ma tu jeszcze komentarzy.
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
 
Archiwalna Wypowiedź Starosty
Marek Pańko   
Agrobieszczady 2013r. Zapraszamy na nasz kanał < kliknij tutaj >

      

GRE Nieruchomości


Powierzchnia: 3737.0

Grunty - Lesko

Powierzchnia: 1532.0

Odwiedziło nas


Wyszukiwarka Pracy

Szukaj ofert pracy
praca.gratka.pl