• Narrow screen resolution
  • Wide screen resolution
  • Auto width resolution
  • Increase font size
  • Decrease font size
  • Default font size
  • default color
  • red color
  • green color

Serwis Informacyjny o Lesku

Dołącz do nas!

Mój przyjaciel ... wiersz PDF Drukuj Email
 W procesie edukacji każdy z nas musiał uczyć się różnych wierszy. Dla jednych był to przymus, dla niektórych ulubione zajęcie. Niezaprzeczalne jest to, że wiersze ćwiczą pamięć, a ich publiczne recytowanie ośmiela i pozwala pozbyć się tremy.

 

 

 

 

O braku tremy mogą mówić uczestnicy Przeglądu Recytatorskiego „Mój przyjaciel ... wiersz”, który po raz kolejny odbył się w Bibliotece Publicznej w Lesku. Na publiczne recytowanie wybranych wierszy przybyli uczniowie klas 0-3 szkół podstawowych z miejscowości Lesko, Olszanica, Uherce Mineralne, Ustjanowa, Ustrzyki Dolne wraz ze swoimi opiekunami.

Tematyka wierszy była różnorodna, ale najczęściej był parodiowany świat zwierząt i roślin, od którego my, ludzie, możemy się uczyć.  Autorem, który jest nieśmiertelny w wyborze jest oczywiście Jan Brzechwa. Wciąż jego wiersze są najczęściej wybierane do recytacji, wywołując ciągły uśmiech i podziw za trafne porównania.

Komisja oceniająca występy w osobach pań nauczycielek, które wiele lat życia poświęciły wychowaniu młodego pokolenia – Bernadety Wyszatyckiej i Zofii Przygórzewskiej oraz bibliotekarki Jadwigi Sąsiadek, stwierdziła, że wszystkie dzieci zasługują na ogromne  wyróżnienie. Każde dziecko zasłużenie otrzymało nagrodę!

Publiczność musiała przyznać, że dzieci bardzo dobrze przygotowały się do występu i włożyły w to całe swoje serce, dając słuchającym prawdziwą „ucztę dla ducha”.

A oto imiona i nazwiska tych, którzy podobali się najbardziej: Jakub Szott, Laura Pawłowska, Stanisław Buksztel, Michał Bednarz,  Amelia Czech, Maja Masłowiec, Pola Ziółkowska, Dominika Tworzydlak, Szymon Rysz, Maria Barnaś, Maja Król, Maja Trawińska.

Dziękujemy serdecznie wszystkim za udział w konkursie.

 

 

Zdjęcia TU

 

 informacje: UMiG Lesko

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 


Wydawca portalu lesko.net.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 

 

  REKLAMA:

 

REKLAMA:


Miejsce na twoją reklamę KONTAKT

 

» Wyślij komentarz
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.
Zaloguj się lub zarejestruj.
» Brak komentarzy
Nie ma tu jeszcze komentarzy.
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
 
Archiwalna Wypowiedź Starosty
Marek Pańko   
Agrobieszczady 2013r. Zapraszamy na nasz kanał < kliknij tutaj > 
 
      

GRE Nieruchomości


Powierzchnia: 3737.0

Grunty - Lesko

Powierzchnia: 1532.0

Odwiedziło nas


Wyszukiwarka Pracy

Szukaj ofert pracy
praca.gratka.pl