• Narrow screen resolution
  • Wide screen resolution
  • Auto width resolution
  • Increase font size
  • Decrease font size
  • Default font size
  • default color
  • red color
  • green color

Serwis Informacyjny o Lesku

Dołącz do nas!

Potyczki małego Czytelnika PDF Drukuj Email
 Jedną z form promocji czytelnictwa wśród najmłodszych jaką stosuje Biblioteka Publiczna w Lesku jest konkurs pod nazwą „Potyczki małego Czytelnika”. Na wspólną zabawę wokół wybranych książek 26 kwietnia przybyli tu uczniowie z klas I-III ze szkół podstawowych Powiatu Leskiego.

 

 

 

    Konkurs przebiegał w dwóch etapach. Pierwszy miał miejsce w macierzystych szkołach, gdzie wyłoniono zwycięzców, z których następnie utworzono trzy i czteroosobowe drużyny. Do finału konkursu przystąpiło 8 drużyn z miejscowości Olszanica, Uherce Mineralne, Lesko, Myczków, Polańczyk. Konkurs dotyczył znajomości trzech książek. Część przybyłych dzieci przebrała się za bohaterów tych książek. Zaroiło się od różnych zwierząt, gdyż tegorocznymi lekturami były: „Czarna owieczka” J. Grabowskiego, „Nie płacz, Koziołku” S. Michałkowa i „Pięciopsiaczki” W. Chotomskiej. Oprócz zwierząt dzieci przebrały się także za ludzkich bohaterów bajek czyli był doktor Ojbolek (weterynarz), hydraulik, pani z kiosku...

Pierwsza część konkursu polegała na sprawdzeniu znajomości treści bajek. Wszystkie grupy miały jednakowe pytania, na które odpowiadali podnosząc odpowiednią literkę. Druga część była zróżnicowana, grupy losowały po jednym pytaniu z poszczególnych książek. W trzeciej części dzieci musiały m. in. rozwiązać krzyżówkę, ułożyć puzzle.

Komisja konkursowa w osobach Bernadety Wyszatyckiej – długoletniej nauczycielki i Bożeny Pyznarskiej – dyrektorki biblioteki stwierdziła, że rywalizacja była bardzo wyrównana. Widać, że dzieci doskonale znały treści konkursowych książek. Wszyscy uczestnicy zostali obdarowani nagrodami.

Dziękujemy dzieciom oraz ich opiekunom za doskonałe przygotowanie do drużynowych potyczek literackich. Mamy nadzieję, że zainteresowanie książką zostanie z dziećmi na zawsze i pozwoli im zdobywać szczyty w dalszym życiu!

 

 

 

 

Inne zdjęcia TU
 


 informacja: UMiG Lesko

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 


Wydawca portalu lesko.net.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 

 

  REKLAMA:

 

REKLAMA:


Miejsce na twoją reklamę KONTAKT

 

» Wyślij komentarz
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.
Zaloguj się lub zarejestruj.
» Brak komentarzy
Nie ma tu jeszcze komentarzy.
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
 
Archiwalna Wypowiedź Starosty
Marek Pańko   
Agrobieszczady 2013r. Zapraszamy na nasz kanał < kliknij tutaj > 
 
      

GRE Nieruchomości


Powierzchnia: 3737.0

Grunty - Lesko

Powierzchnia: 1532.0

Odwiedziło nas


Wyszukiwarka Pracy

Szukaj ofert pracy
praca.gratka.pl