• Narrow screen resolution
  • Wide screen resolution
  • Auto width resolution
  • Increase font size
  • Decrease font size
  • Default font size
  • default color
  • red color
  • green color

Serwis Informacyjny o Lesku

Dołącz do nas!

Gra miejska za nami ... PDF Drukuj Email
 Gry miejskie to aktywna forma rozrywki, przypominająca harcerskie podchody czyli zabawę w jaką często bawiło się pokolenie rosnące bez komputera. Tematyka gry może być różna - od wydarzeń historycznych, przez powieści, po najróżniejsze historie. Ważna w grze jest rywalizacja, dająca satysfakcję i stanowiąca po prostu dobrą zabawę.

 

 

 

 Po raz trzeci 20 kwietnia grę miejską przeprowadziła Biblioteka Publiczna w Lesku, a uczestnikami byli uczniowie trzech leskich szkół średnich: Liceum Ogólnokształcącego, Zespołu Szkół Leśnych oraz Zespołu Szkół Technicznych i Artystycznych.

Temat gry brzmiał Historii poszukiwanie ... czyli po Lesku bieganie, a tym razem przewodnikiem po Lesku była książka Bolesława Baranieckiego Opowieści leskie: z pamięci i z fotografii. Nieżyjący już autor pochodził stąd i na kartach książki opisał dawne Lesko.

Uczestnicy gry mieli za zadanie najpierw rozszyfrować cytaty z książki opisujące różne miejsca. Potem musieli opracować najkrótszą trasę do wszystkich odgadniętych miejsc, dotrzeć tam i zrobić zdjęcie w każdym miejscu. Poznali więc, gdzie w Lesku mieściła się siedziba NKWD (ul. Śliżyńskiego), gdzie spoczywają członkowie znaczących w Lesku rodzin Barańskich i Moszczeńskich, gdzie mieściła się fabryka konserw. Dowiedzieli się, gdzie w okresie przedwojennym było starostwo (biblioteka), jak uczczono pamięć rodzin wywiezionych do Kazachstanu (tablica w kościele), gdzie był tzw. Księży Staw (dzisiejszy plac targowy) oraz na czyim domu bociany uwiły sobie gniazdo na tzw. Bocianówce (dom Ochęduszków).

Podczas rozwiązywania zadań wszystkie możliwości były dozwolone, nawet możliwy był „telefon do przyjaciela”. Wszystkie drużyny rozwiązały lokalne zagadki, najszybciej zrobili to uczniowie LO. Niestety, to nie oni pierwsi przybyli na metę. Najszybsi okazali się uczniowie Zespołu Szkół Leśnych. Drugie miejsce zdobyła drużyna Zespołu Szkół Technicznych i Artystycznych, trzecie Liceum Ogólnokształcące.

Gratulujemy każdej grupie!
Uczestnicy wykazali się niezwykłą determinacją i wolą walki. I mimo, że było bardzo zimno, włącznie z padającym śniegiem, była to dla wszystkich dobra zabawa i pouczająca lekcja historii. Zmarznięci i zmęczeni, ale z uśmiechem na twarzach, zostali obdarowani nagrodami.  

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom za udział w naszej zabawie oraz nauczycielom za pomoc przy organizacji gry i oczywiście już teraz zapraszamy za rok!

 

 Pozostałe zdjęcia TU

 

 informacja: UMiG Lesko

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 


Wydawca portalu lesko.net.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 

 

  REKLAMA:

 

REKLAMA:


Miejsce na twoją reklamę KONTAKT

 

» Wyślij komentarz
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.
Zaloguj się lub zarejestruj.
» Brak komentarzy
Nie ma tu jeszcze komentarzy.
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
 
Archiwalna Wypowiedź Starosty
Marek Pańko   
Agrobieszczady 2013r. Zapraszamy na nasz kanał < kliknij tutaj > 
 
      

GRE Nieruchomości


Powierzchnia: 3737.0

Grunty - Lesko

Powierzchnia: 1532.0

Odwiedziło nas


Wyszukiwarka Pracy

Szukaj ofert pracy
praca.gratka.pl