• Narrow screen resolution
  • Wide screen resolution
  • Auto width resolution
  • Increase font size
  • Decrease font size
  • Default font size
  • default color
  • red color
  • green color

Serwis Informacyjny o Lesku

Dołącz do nas!

Przegląd i konkurs teatralny w BDK w Lesku PDF Drukuj Email
 We wtorek 11 kwietnia 2017 r. już po raz dziewiąty młodzież ze szkół podstawowych i gimnazjów z powiatów leskiego i sanockiego spotkała się na przeglądzie i konkursie wiedzy o teatrze „Kurtyna wyobraźni”. Po raz szósty miejscem spotkania był Bieszczadzki Dom Kultury w Lesku.

 

 

 

 Pomysłodawcami i organizatorami tego bieszczadzkiego święta teatru byli: doradca me­todyczny języka polskiego z Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Sanoku Anna Adamiak oraz były doradca języka polskiego, obecnie dyrektor Zespołu Szkół w Średniej Wsi Robert Miszczak. Główne cele konkursu i przeglądu od początku ich istnienia to rozwijanie u ucz­niów zainteresowań teatrem oraz stworzenie możliwości zaprezentowania się szerszemu gro­nu odbiorców zespołów teatralnych działających w szkołach lub przy ośrodkach kultury.

Na sali widowiskowej BDK spotkała się rekordowa liczba 225 uczestników z dziesięciu szkół podstawowych, ośmiu gimnazjów i dwóch szkół ponadgimnazjalnych. Imprezę, jak co roku, poprowadziła polonistka z Poraża, wielka miłośniczka teatru Joanna Pisula.

Przegląd tradycyjnie rozpoczęły występy dwóch grup teatralnych DeKonstrukcje działa­jących przy Sanockim Domu Kultury. W tym samym czasie na piętrze w sali kameralnej odbył się konkurs wiedzy o teatrze. Do rywalizacji stanęli uczniowie ze szkół podstawowych w Bukowsku, Hoczwi, Jaćmierzu, Mchawie, Pielni, Porażu, Tyrawie Wołoskiej i Wojtkowej; z gimnazjów w Besku, Bukowsku, Długiem, Lesku, Niebieszczanach, Średniej Wsi i Zagórzu oraz z ponadgimnazjalnych Zespołów Szkół Nr 1 i Nr 3 w Sanoku. Uczestnicy pisemnie odpowiadali na pytania sprawdzające znajomość dramatu Juliusza Słowackiego „Balladyna” (szkoły podstawowe), komedii Aleksandra Fredry „Zemsta” (gimnazja) oraz dramatu Stani­sława Wyspiańskiego „Wesele” (szkoły ponadgimnazjalne). Oprócz poprawności ważna była także szybkość udzielania odpowiedzi. Po konkursie uczestnicy powrócili na główną salę, gdzie na scenie występowali koledzy z ich szkół, a także ze szkoły podstawowej w Niebiesz­czanach i z zespołu szkół w Turzym Polu. Przegląd zakończył świetny występ najstarszych uczestników – uczniów z Zespołu Szkół Nr 1 w Sanoku.

Laureatami tegorocznego konkursu w kategorii szkół podstawowych zostali: Daniel Torba z Poraża (I miejsce), Elżbieta Turska z Bukowska (II miejsce) oraz Maria Ziarko z Pielni (III miejsce). W kategorii gimnazjów miejsca na podium zdobyli: Małgorzata Gierlicka z Beska (I miejsce), Michał Grześ z Bukowska (II miejsce) oraz Paulina Solon z Zagórza (III miejsce). Spośród szkół ponadgimnazjalnych najlepszy był Marcin Kocioła z Zespołu Szkół Nr 3 w Sanoku (I miejsce), zaś kolejne lokaty zdobyły uczennice z Zespołu Szkół Nr 1 w Sanoku: Magdalena Lorenc (II miejsce) i Paulina Michniak (III miejsce). Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe, a zdobywcy pierwszych miejsc nagrodzeni zostali dodatkowo okolicznościowymi statuetkami przedstawiającymi maski teatralne. Każda ze szkół uczestniczących w spotkaniu otrzymała pamiątkowe kubki z logiem tegorocznego sponsora nagród – wydawnictwa Nowa Era.
 
Wręczając dyplomy i nagrody, doradca CDN w Sanoku Anna Adamiak wyraziła szczególne uznanie dla nauczycieli, dzięki którym uczniowie mogą rozwijać swe talenty aktorskie i wyrażać siebie przez sztukę. Zaprosiła także wszystkich do udziału w przyszłym roku w X jubileuszowej edycji konkursu i przeglądu. Dzięki przeglądowi mogły spotkać się na jednej scenie grupy teatralne tworzone przez dzieci i młodzież w różnym wieku oraz zaprezentować swoje umiejętności, a być może także znaleźć inspiracje, by twórczo kontynu­ować swoją przygodę z teatrem.

 

 

 Pozostałe zdjęcia TU

informacja: UMiG  Lesko

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 


Wydawca portalu lesko.net.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 

 

  REKLAMA:

 

REKLAMA:


Miejsce na twoją reklamę KONTAKT

 

» Wyślij komentarz
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.
Zaloguj się lub zarejestruj.
» Brak komentarzy
Nie ma tu jeszcze komentarzy.
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
 
Archiwalna Wypowiedź Starosty
Marek Pańko   
Agrobieszczady 2013r. Zapraszamy na nasz kanał < kliknij tutaj >

      

GRE Nieruchomości


Powierzchnia: 3737.0

Grunty - Lesko

Powierzchnia: 1532.0

Odwiedziło nas


Wyszukiwarka Pracy

Szukaj ofert pracy
praca.gratka.pl