• Narrow screen resolution
  • Wide screen resolution
  • Auto width resolution
  • Increase font size
  • Decrease font size
  • Default font size
  • default color
  • red color
  • green color

Serwis Informacyjny o Lesku

Dołącz do nas!

Wystawa wspomnieniowa... PDF Drukuj Email
 W Małej Galerii BDK 24 lutego 2017 r. otwarto wystawę poświęconą ś.p. Bolesławowi Baranieckiemu, leszczaninowi, który mimo tego, że na stałe osiadł w Warszawie skrzętnie dokumentował historię naszego miasta i przekazywał swoją wiedzę i wspomnienia kolejnym pokoleniom.

 

 

 

Jest autorem książki „Opowieści leskie. Z pamięci i z fotografii”, jego publikacje ukazywały się w Obserwatorze Bieszczadzkim, Wiadomościach leskich, Roczniku Bieszczad. Przez długie lata współpracował z Gazetą Bieszczadzką.
 

     W oparciu o archiwalne materiały Bieszczadzkiego Domu Kultury w Lesku oraz materiały dostarczone przez żonę Danutę Baraniecką przygotowano bardzo ciekawą wystawę wspomnieniową ukazującą fragmenty życia p. Bolesława, jego spotkania z bliskimi, znajomymi i przyjaciółmi.
 
    Zaprezentowano także film TV. Polonia z wywiadem p. Baranieckiego oraz film z prywatnych zbiorów na którym mogliśmy zobaczyć, że główny bohater posiadał też talent muzyczny.

    Pani Danuta Baraniecka, która przybyła z Warszawy na otwarcie wystawy z synem Tomaszem i wnukiem Dominikiem podczas swojego wystąpienia przybliżyła kilka ważnych dat z życia męża.
 
    Pani Barbara Krasulak z-ca Burmistrza  Miasta i Gminy Lesko gorąco podziękowała Pani Danucie za obecność i przekazane materiały, oraz podkreśliła jak ważne jest podtrzymywanie pamięci i dokumentowanie historii.

   Obecni na otwarciu Goście, z reguły bliscy i znajomi rodziny długo oglądali wystawę, dyskutowali i wspominali. Wystawa czynna do 17 marca 2017 r. od poniedziałku do piątku w godz. od 8:00 do 20:00 .
 

 

 

 Zdjęcia pozostałe TU

 

 informacja: UMiG Lesko

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 

 


Wydawca portalu lesko.net.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 

 

  REKLAMA:

 

REKLAMA:


Miejsce na twoją reklamę KONTAKT
» Wyślij komentarz
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.
Zaloguj się lub zarejestruj.
» Brak komentarzy
Nie ma tu jeszcze komentarzy.
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
 
Archiwalna Wypowiedź Starosty
Marek Pańko   
Agrobieszczady 2013r. Zapraszamy na nasz kanał < kliknij tutaj >

      

GRE Nieruchomości


Powierzchnia: 3737.0

Grunty - Lesko

Powierzchnia: 1532.0

Odwiedziło nas


Wyszukiwarka Pracy

Szukaj ofert pracy
praca.gratka.pl