• Narrow screen resolution
  • Wide screen resolution
  • Auto width resolution
  • Increase font size
  • Decrease font size
  • Default font size
  • default color
  • red color
  • green color

Serwis Informacyjny o Lesku

Dołącz do nas!

XV Festiwal Kolęd i Pastorałek Bieszczadzkie kolędowanie PDF Drukuj Email
 Uroczystość, która odbyła się 15 stycznia 2017 r. w Wołkowyi otworzył ks. Adam Chrząszcz, proboszcz parafii rzymskokatolickiej w Wołkowyi, która była głównym organizatorem konkursu. Tegoroczna edycja przebiegała w 5 kategoriach. W konkursie udział wzięło 21 uczestników, w tym chóry i zespoły wokalne.

 

 

 

 Laureatami konkursu zostali: w kategorii najmłodszych solistów - Agata Kobrzyńska z Uherzec Mineralnych, w kategorii uczniów klas 4-5 szkół podstawowych: ex aequo Zuzanna Litera i Klaudia Bielec z Baligrodu, zaś wśród gimnazjalistów pierwsze miejsce zajęła Martina Wieczorek z gimnazjum w Wołkowyi.
Natomiast wśród zespołów wokalnych klas 4-5 szkół podstawowych najlepszy okazał się zespół instrumentalno-wokalny Edmundo z Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Mchawie, a wśród chórów - chór Gaudium z Uherzec.
Młoda skrzypaczka Agatka Kobrzyńska z Uherzec Mineralnych otrzymała również nagrodę publiczności ufundowaną przez lokalnych przedsiębiorców, a Grand Prix festiwalu zdobyła Martina Wieczorek.
Szczególe wrażenie na zgromadzonych zrobił zespół seniorów Leszczanie funkcjonujący przy Bieszczadzkim Domu Kultury w Lesku, który z turoniem i gwiazdą – atrybutami kolędników, odśpiewał dwie kolędy zajmując I miejsce w kategorii zespoły. Cieszymy się z tego bardzo i serdecznie gratulujemy !

 

 

 

informacja: Bdk Lesko

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 

 


Wydawca portalu lesko.net.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 

 

  REKLAMA:

 

REKLAMA:


Miejsce na twoją reklamę KONTAKT

 

» Wyślij komentarz
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.
Zaloguj się lub zarejestruj.
» Brak komentarzy
Nie ma tu jeszcze komentarzy.
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
 
Archiwalna Wypowiedź Starosty
Marek Pańko   
Agrobieszczady 2013r. Zapraszamy na nasz kanał < kliknij tutaj >

      

GRE Nieruchomości


Powierzchnia: 3737.0

Grunty - Lesko

Powierzchnia: 1532.0

Odwiedziło nas


Wyszukiwarka Pracy

Szukaj ofert pracy
praca.gratka.pl