• Narrow screen resolution
  • Wide screen resolution
  • Auto width resolution
  • Increase font size
  • Decrease font size
  • Default font size
  • default color
  • red color
  • green color

Serwis Informacyjny o Lesku

Dołącz do nas!

Co wpływa na opłacalność lokaty? PDF Drukuj Email
 W dzisiejszych czasach, choć nie zawsze jest to łatwe, pieniądze oszczędza większość z nas. Mimo że znaczną część gotówki wydajemy na codzienne potrzeby, przeważnie chcemy też mieć  odłożone fundusze na nieprzewidziane sytuacje i ponadstandardowe potrzeby takie, jak np. wakacje z rodziną czy kupno prezentu dla bliskiej nam osoby.

 

 

 

 

 

Sposobów na gromadzenie pieniędzy jest wiele, a jeden popularniejszych to lokaty bankowe. Dzięki tego typu produktowi w łatwy sposób powiększymy nasze oszczędności. Zasady jego działania są proste i przejrzyste – klient deponuje określoną ilość gotówki, by po pewnym czasie otrzymać ją z powrotem, lecz powiększoną o odsetki, które gwarantuje nam bank w zamian za możliwość inwestowania naszych środków. Zakładając lokatę, możemy być pewni, że nasze pieniądze będą bezpieczne i że z pewnością ich nie utracimy. Dzieje się tak dlatego, że zostają one zabezpieczone przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny. Instytucja ta wypłaci nam nasze oszczędności nawet w przypadku, gdy współpracująca z nami firma finansowa lub bank ogłosi upadłość. A więc porównuj lokaty na PADO24 , znajduj te najlepsze i oszczędzaj skutecznie!


Na co zwrócić uwagę przy wyborze lokaty?


Jednym z najważniejszych czynników wpływających na opłacalność lokaty jest jej oprocentowanie. Jego wysokość może być różna, zależy ona m.in. od tego, jaką kwotę chcemy zdeponować oraz od czasu trwania lokaty. Generalnie im dłuższy ten okres i wyższa kwota, na tym większe oprocentowanie będziemy mogli liczyć. Kolejnym znaczącym elementem jest tutaj częstotliwość kapitalizacji odsetek – a więc to, jak często naliczone odsetki dodawane są do zebranego kapitału. Im częstsza kapitalizacja, tym lepiej dla klienta, ponieważ po niej kolejne odsetki są już naliczane od wyższej kwoty, co zapewnia nam większy zysk. Znaczenie przy wyborze lokaty powinno mieć dla nas również to, czy jest ona odnawialna, czy też nie. Lokata odnawialna, jak sama jej nazwa wskazuje, po upłynięciu terminu jej ważności może, jeżeli klient będzie miał takie życzenie, istnieć nadal – czasem jednak na trochę innych zasadach.


Lokatę można zamknąć w każdej chwili. Jeżeli znajdujące się na niej środki będą nam nagle potrzebne, to będziemy mogli je wypłacić. Konsekwencją tego będzie jednak prawdopodobnie znaczne zmniejszenie wysokości odsetek, a nawet ich całkowita utrata. Aby poznać szczegóły, powinniśmy dokładnie zapoznać się z regulaminem banku, w którym zakładamy lokatę – przed podpisaniem umowy koniecznie należy to zrobić. Warto też pamiętać, że zyski osiągnięte dzięki lokacie zostaną pomniejszone o obowiązkowy podatek od dochodów z inwestycji kapitałowych. Ominięcie go jest niemożliwe, lecz banki oferują w zamian inne rozwiązania, przy których on nie obowiązuje – m.in. lokaty jednodniowe lub  nocne.


Szukasz opłacalnej lokaty? Skorzystaj z PADO24!


Znalezienie odpowiedniej oferty bankowej jest zawsze nie lada wyzwaniem. Ilość instytucji funkcjonujących na rynku jest spora, dlatego trzeba poświęcić dużo czasu, aby znaleźć propozycję najodpowiedniejszą dla nas. Na szczęście z pomocą przychodzi nam strona PADO24! Zapewni Ci ona narzędzia, które ułatwią poszukiwania, dzięki czemu szybko znajdziesz potrzebne informacje. Na PADO24 możesz skorzystać między innymi z wiarygodnej i regularnie aktualizowanej porównywarki lokat, która umożliwi Ci szybkie odnalezienie najlepszej oferty oraz pozwoli zaoszczędzić czas, który musiałbyś poświęcić na samodzielne przeglądanie różnych propozycji! Zdaj się więc na opinię ekspertów! Na stronie PADO24 odnajdziesz świeże i wciąż aktualizowane dane ze świata finansów – znajdź najlepszą lokatę już dziś z PADO24!

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 

 


Wydawca portalu lesko.net.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 

 

  REKLAMA:

 

REKLAMA:


Miejsce na twoją reklamę KONTAKT

 

» Wyślij komentarz
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.
Zaloguj się lub zarejestruj.
» Brak komentarzy
Nie ma tu jeszcze komentarzy.
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
 
Archiwalna Wypowiedź Starosty
Marek Pańko   
Agrobieszczady 2013r. Zapraszamy na nasz kanał < kliknij tutaj >

      

GRE Nieruchomości


Powierzchnia: 3737.0

Grunty - Lesko

Powierzchnia: 1532.0

Odwiedziło nas


Wyszukiwarka Pracy

Szukaj ofert pracy
praca.gratka.pl