• Narrow screen resolution
  • Wide screen resolution
  • Auto width resolution
  • Increase font size
  • Decrease font size
  • Default font size
  • default color
  • red color
  • green color

Serwis Informacyjny o Lesku

Dołącz do nas!

Chcieli wyłudzić pieniądze od starszej kobiety PDF Drukuj Email
 Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy chcieli wyłudzić pieniądze od samotnie mieszkającej kobiety. Oszuści przekonali kobietę, że jej sąsiad winien jest im pieniądze. 83-latka, której ten sąsiad pomagał w pracach, przekazała mężczyznom żądaną kwotę 2 tys. złotych. Oszuści zostali zatrzymani w policyjnym areszcie. Za swoje czyny odpowiedzą przed sądem.

 

 

 

W niedzielę około godz.19, dyżurny leskiej komendy został poinformowany o oszustwie, które miało miejsce w Lesku. Nieznani mężczyźni wyłudzili pieniądze od starszej kobiety. Poinformowali 83-latkę, że mężczyzna o konkretnym imieniu jest winien im pieniądze. Kobieta myśląc, że chodzi o sąsiada, który jej pomaga, postanowiła przekazać mężczyznom 2 tys. złotych. Kobieta krótko po tym zorientowała się, że mogła mieć do czynienia z oszustami i zadzwoniła na policję. 
 
Policjanci sprawdzali rejon, w którym zaistniało zdarzenie i zatrzymali 49-letniego mieszkańca woj. wielkopolskiego oraz 32-letniego mieszkańca woj. podkarpackiego, którzy okazali się oszustami.  Mężczyźni zostali osadzeni w policyjnym areszcie. Trwają czynności wyjaśniające okoliczności tego zdarzenia.
 
Policja przypomina o różnych metodach działania oszustów np. "na wnuczka", "na policjanta". Oszuści potrafią wzbudzić w człowieku zaufanie. Prowadzą rozmowę w taki sposób, aby ofiara bez żadnych podejrzeń wpuściła ich do domu i oddała im oszczędności, bądź sami je kradną. Często jest tak, że ofiara jest wcześniej obserwowana przez oszusta. Zbiera on podstawowe informacje na temat ofiary i w bezlitosny sposób to wykorzystuje. Aby być przekonywującym zwykle zachowuje się w miły i pomocny sposób.
 
Jak uchronić się przed oszustami?
 
Bądź ostrożny w kontakcie z nieznajomymi – nie każdy jest tym, za kogo się podaje.
Oszuści podają się za członków rodziny, pracowników administracji, inkasentów opłat, przedstawicieli banków, policjantów, ale też za osoby skrzywdzone przez los.
Upewnij się, kogo wpuszczasz do domu. Zanim to uczynisz, zażądaj okazania legitymacji, identyfikatora, zadzwoń do instytucji, na które nieznajomy się powołuje.
Oszuści wykorzystują dobre serce, ufność i gościnność swoich ofiar
Nigdy pochopnie nie przekazuj pieniędzy osobom, które podają się za krewnych
Nie wierz w „życiowe okazje” oferowane przez nieznajomych.
Łupem napastnika mogą paść oszczędności całego życia, cenne przedmioty z mieszkań 
 
Gdy podejrzewasz, że masz do czynienia z oszustem nie wahaj się i dzwoń na policję pod numer telefonu 997 lub 112. 
 
Pamiętaj! Sprawcy tego typu oszustw są często zatrzymywani dzięki pomocy osób, które mają świadomość tego, że mogą zostać oszukane.

 

 informacja: KPP Lesko

 

 
 
 
 
 
 
 

 


Wydawca portalu lesko.net.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 

 

  REKLAMA:

 
 

REKLAMA:


Miejsce na twoją reklamę KONTAKT
» Wyślij komentarz
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.
Zaloguj się lub zarejestruj.
» Brak komentarzy
Nie ma tu jeszcze komentarzy.
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
 
Archiwalna Wypowiedź Starosty
Marek Pańko   
Agrobieszczady 2013r. Zapraszamy na nasz kanał < kliknij tutaj >

      

GRE Nieruchomości


Powierzchnia: 3737.0

Grunty - Lesko

Powierzchnia: 1532.0

Odwiedziło nas


Wyszukiwarka Pracy

Szukaj ofert pracy
praca.gratka.pl