• Narrow screen resolution
  • Wide screen resolution
  • Auto width resolution
  • Increase font size
  • Decrease font size
  • Default font size
  • default color
  • red color
  • green color

Serwis Informacyjny o Lesku

Dołącz do nas!

Sukces młodych robotyków PDF Drukuj Email
 Dwaj licealiści, mieszkańcy Leska – Jakub i Konrad Bosak – odnieśli nie lada sukces. Wzięli udział w ogólnopolskich zawodach robotyki pod nazwą KrakRobot.

 

 

 

Wydarzenie odbyło się w krakowskim Muzeum Inżynierii Miejskiej, a jego organizatorem jest Naukowe Koło Robotyki i Sztucznej Inteligencji Uniwersytetu Jagiellońskiego. W ramach zawodów kilkuosobowe drużyny budują i programują roboty przy użyciu zestawów LEGO Mindstorms. Zawodnicy rozwiązują skomplikowane zadania używając zaawansowanych algorytmów i pomysłowych konstrukcji.

 

 

Kuba i Konrad od lat interesują się robotyką. Gdy w Bibliotece Publicznej w Lesku rozpoczęto zajęcia z robotyki, zostali stałymi uczestnikami tych zajęć. Uczyli się budowania robotów i programowania w różnych środowiskach. Gdy nadarzyła się okazja sprawdzenia swoich umiejętności w tej dziedzinie wzięli udział w zawodach KrakRobot. Pozytywnie przeszli etap online, skrupulatnie przygotowywali się przez prawie 2 miesiące do finału, który miał miejsce 28 maja. Każda z jedenastu przybyłych do Krakowa drużyn miała zbudowane i zaprogramowane przez siebie roboty.

 

 

Etap finałowy polegał na kilku konkurencjach: prezentacja drużyny, konkurencja Kurier oraz finał rozgrywany w systemie pucharowym.

Leska drużyna o nazwie Return0, reprezentująca Bibliotekę Publiczną w Lesku, ostatecznie zajęła IV miejsce. Droga do finału była bardzo udana. Prezentacja drużyny oceniona została na III miejsce. W konkurencji Kurier robot Kuby i Konrada zajął I miejsce. W sumie po tych dwóch zadaniach znaleźli się na II miejscu przed etapem finałowym.

Sukces leskiej dwuosobowej drużyny jest tym większy, że rywalizowali głównie ze studentami uczelni wyższych.

Wielkie uznanie należy się Wiesławowi Rychlickiemu, który od ponad dwóch lat podczas zajęć z robotyki i programowania prowadzonych w leskiej bibliotece przekazuje swoją wiedzę i zapał młodym adeptom tej już wszechobecnej dziedziny.

 

 informacja: PiMBP Lesko

 

 
 
 
 
 
 
 

 


Wydawca portalu lesko.net.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 

 

  REKLAMA:

 
 

REKLAMA:


Miejsce na twoją reklamę KONTAKT
» Wyślij komentarz
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.
Zaloguj się lub zarejestruj.
» Brak komentarzy
Nie ma tu jeszcze komentarzy.
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
 
Archiwalna Wypowiedź Starosty
Marek Pańko   
Agrobieszczady 2013r. Zapraszamy na nasz kanał < kliknij tutaj >

      

GRE Nieruchomości


Powierzchnia: 3737.0

Grunty - Lesko

Powierzchnia: 1532.0

Odwiedziło nas


Wyszukiwarka Pracy

Szukaj ofert pracy
praca.gratka.pl