• Narrow screen resolution
  • Wide screen resolution
  • Auto width resolution
  • Increase font size
  • Decrease font size
  • Default font size
  • default color
  • red color
  • green color

Serwis Informacyjny o Lesku

Dołącz do nas!

Oficjalne obchody jubileuszu 35-lecia działalności Bieszczadzkich Żabek PDF Drukuj Email
 W Bieszczadzkim Domu Kultury w Lesku 14 maja 2016 roku było bardzo uroczyście, gwarno i radośnie a wszystko to za sprawą wielkiego święta Bieszczadzkich Żabek. Minęło bowiem 35 lat od chwili powstania zespołu.

 

 

 

 

Sala widowiskowa BDK wypełniona była po brzegi. Byli zaproszeni goście i byłe Żabeczki, które już nie tańczą w zespole. Atmosfera była wspaniała. Wszyscy obecni obejrzeli ciekawy film wspomnieniowy, do którego narrację przygotowała Pani Alina Lis.

     Życzenia wszystkim dzieciom oraz instruktorom zespołu złożyła osobiście Pani Burmistrz Barbara Jankiewicz. Wręczyła także czek dla zespołu, pamiątkowe souveniry i kwiaty.  

     W kolejnym punkcie programu swoje umiejętności taneczne zaprezentowały wszystkie zespoły Bieszczadzkiego Domu Kultury.

     Koncert Galowy rozpoczęto tanecznym prologiem. Powstał on specjalnie na tę jubileuszową okazję, następnie w kolejnym tańcu zaprezentowała się grupa najmłodszych dzieci, czyli Kijanki. Po nich wystąpiły pozostałe grupy taneczne w różnych układach tanecznych: Mini Żabki, zespół Foks i Bieszczadzkie Żabki.

    We wrześniu powstał pomysł przygotowania tańca z dziewczynami, które kiedyś tańczyły w zespole. Kilka osób przystało na tę propozycję i raz w tygodniu ćwiczyły wspólny układ. Efekt ich pracy przeszedł najśmielsze oczekiwania. Panie zaprezentowały się znakomicie. Taniec pn. „Detektywi” przyjęty był przez widownię entuzjastycznie.

    Zespół Foks zadedykował swój ulubiony układ taneczny „Heca w niebie” swoim instruktorkom. Podczas Jubileuszu zatańczyła też solo Dagmara Grudniak, która zdobyła Grand Prix podczas III edycji Konkursu Własne Twórczości w Lesku. Dzieci z Mini Żabek zachwyciły wszystkich urodzinowym tańcem, przygotowanym specjalnie na uroczystość.

   Zgodnie z tradycją pokazy zakończył wielki finałowy taniec wykonany przez wszystkie dzieci i byłe Żabeczki, czyli Ropuszki. Uczestniczyło w nim 118 osób.

   Dyrektor BDK podziękowała wszystkim dzieciom, instruktorom i choreografom zespołów: Małgorzacie Lis-Pasionek, Agnieszce Lis i Alinie Lis, krawcowym: Wandzie Kruk, Barbarze Łybyk i Zofii Misztak za przepiękne stroje, Jolancie Kordyaczny i Mateuszowi Lis za scenografię i rekwizyty oraz Panu Stanisławowi Lis za bezinteresowną pomoc i wsparcie organizacyjne zespołu.

   Po wspólnych pamiątkowych zdjęciach był czas na spotkanie i wspomnienia przy oglądaniu wystawy w Małej Galerii. Na wszystkich czekał słodki poczęstunek, przygotowany przez rodziców i pracowników BDK. Zarówno dzieci obecnie tańczące w zespole jak i byłe Żabeczki obecne na jubileuszu otrzymały pamiątkowe kubeczki.

  Wystawę wspomnieniową przygotowaną z okazji Jubileuszu można obejrzeć w Małej Galerii BDK do 25 maja, w godzinach od 8:00 do 20:00 od poniedziałku do piątku. Zapraszamy

 

 <<< Link do Galerii Zdjęć >>>

 

informacja: BDK Lesko

 

 


 

 
 
 
 

 


Wydawca portalu lesko.net.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 

 

  REKLAMA:

 
 

REKLAMA:


Miejsce na twoją reklamę KONTAKT

 

» Wyślij komentarz
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.
Zaloguj się lub zarejestruj.
» Brak komentarzy
Nie ma tu jeszcze komentarzy.
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
 
Archiwalna Wypowiedź Starosty
Marek Pańko   
Agrobieszczady 2013r. Zapraszamy na nasz kanał < kliknij tutaj > 
 
      

GRE Nieruchomości


Powierzchnia: 3737.0

Grunty - Lesko

Powierzchnia: 1532.0

Odwiedziło nas


Wyszukiwarka Pracy

Szukaj ofert pracy
praca.gratka.pl