• Narrow screen resolution
  • Wide screen resolution
  • Auto width resolution
  • Increase font size
  • Decrease font size
  • Default font size
  • default color
  • red color
  • green color

Serwis Informacyjny o Lesku

Dołącz do nas!

Potyczki małego czytelnika PDF Drukuj Email
 W dniu 28 kwietnia 2016 r. w Bibliotece Publicznej w Lesku było gwarnie i kolorowo. Stało się tak za sprawą uczestników finału konkursu czytelniczego „Potyczki Małego Czytelnika”. Był on przeznaczony dla uczniów klas I-III ze szkół podstawowych Powiatu Leskiego.

 

 

 

 

Najważniejszym celem konkursu jest promowanie czytelnictwa i kształtowanie nawyku czytania.

Konkurs przebiegał w dwóch etapach. Pierwszy miał miejsce w macierzystych szkołach, gdzie wyłoniono zwycięzców, z których następnie utworzono trzy i czteroosobowe drużyny. Formuła pracy w grupie rozwija w dzieciach umiejętność współdziałania oraz uczy podejmowania decyzji uzgodnionych w wyniku negocjacji.

Do konkursu zgłosiło się 10 drużyn z miejscowości Olszanica, Uherce Mineralne, Lesko, Myczków, Polańczyk. Konkurs dotyczył znajomości trzech książek. Część przybyłych dzieci przebrała się za bohaterów tych książek. Było więc kilka bocianów z „Kajtkowych przygód” Marii Kownackiej. Był pilot z bajki „Pilot i ja” Adama Bahdaja. Był Prosiaczek, Króliczek i inne zwierzątka z bajki „Kubuś Puchatek” Alana Alexandra Milne’a. Były też inne postacie z wymienionych książek.

Pierwsza część konkursu polegała na sprawdzeniu znajomości treści bajek. Wszystkie grupy miały jednakowe pytania, na które odpowiadali podnosząc odpowiednią literkę. Druga część była zróżnicowana, grupy losowały po jednym pytaniu z poszczególnych książek.

Trzecia część konkursu to różne zabawy związane z lekturami. Dzieci miały np. nadmuchać balonik („Kubuś Puchatek”), zrobić samolot z kartki („Pilot i Ja”), najdłużej stać na jednej nodze jak bocian („Kajtkowe przygody”). Każda zabawa wywoływała wiele śmiechu.  

Komisja konkursowa w osobach Zofii Przygórzewskiej – długoletniej dyrektorki Przedszkola Samorządowego w Lesku i Bożeny Pyznarskiej – dyrektorki Biblioteki Publicznej w Lesku stwierdziła, że rywalizacja była bardzo wyrównana. Widać, że dzieci doskonale znały treści konkursowych książek. Wszyscy uczestnicy zostali obdarowani pamiątkowymi dyplomami, książkami i słodyczami.

Dziękujemy bardzo wszystkim dzieciom za udział w konkursie. A nauczycielom i bibliotekarzom opiekującym się dziećmi za doskonałe przygotowanie swoich uczniów do drużynowych potyczek literackich.

 

 

 

GALERIA ZDJĘĆ >>> LINK

 

 


Informacja: UMiG Lesko

 

 
 
 
 
 
 
 
 

 


Wydawca portalu lesko.net.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 

 

  REKLAMA:

 
 

REKLAMA:


Miejsce na twoją reklamę KONTAKT
» Wyślij komentarz
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.
Zaloguj się lub zarejestruj.
» Brak komentarzy
Nie ma tu jeszcze komentarzy.
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
 
Archiwalna Wypowiedź Starosty
Marek Pańko   
Agrobieszczady 2013r. Zapraszamy na nasz kanał < kliknij tutaj > 
 
      

GRE Nieruchomości


Powierzchnia: 3737.0

Grunty - Lesko

Powierzchnia: 1532.0

Odwiedziło nas


Wyszukiwarka Pracy

Szukaj ofert pracy
praca.gratka.pl