• Narrow screen resolution
  • Wide screen resolution
  • Auto width resolution
  • Increase font size
  • Decrease font size
  • Default font size
  • default color
  • red color
  • green color

Serwis Informacyjny o Lesku

Dołącz do nas!

Gra miejska za nami... PDF Drukuj Email
 Biblioteka Publiczna w Lesku po raz drugi zorganizowała grę miejską dla uczniów leskich szkół średnich - Liceum Ogólnokształcącego, Zespołu Szkół Leśnych, Zespołu Szkół Technicznych i Artystycznych. Grupy składające się z pięciu przedstawicieli poszczególnych szkół w dniu 20 kwietnia 2016 r. zmierzyły się z leską historią i sprawdziły swoją kondycję.

 

 

 

 

Gra składała się z dwóch części: etapu internetowego i etapu ulicznego.

Zadaniem uczestników było najpierw odgadnięcie łamigłówek dotyczących miasta Leska – każda grupa dostała identyczną planszę, na której widniały daty, nazwiska, wydarzenia i określenia związane oczywiście z miastem. Przy pomocy Internetu mieli odszyfrować te miejsca, a następnie ustalić sobie trasę, aby jak najszybciej ją pokonać. W każdym miejscu musieli zrobić zdjęcie z przynajmniej trzema członkami grupy. Liczył się czas i zaliczenie wszystkich odgadniętych miejsc.

Przygotowując grę biblioteka chciała, aby zadania nie okazały się za łatwe. Było kilka szczególnie trudnych zagadek. Dużą trudność sprawiło uczniom hasło „Baśń o rumaku zaklętym”. Jest to tytuł utworu Bolesława Leśmiana, a z Leskiem łączył się poprzez osobę Marii Brodackiej, ilustratorki baśni. Mieszkała ona w Lesku, a tablica jej poświęcona znajduje się na cukierni Szelców.

Najszybciej wszystkie zagadki rozwiązała drużyna LO i to oni, jako pierwsi wyruszyli na trasę. Zaraz za nimi poszli uczniowie ZSTiA. Pogoda nie rozpieszczała poszukiwaczy miejskich zagadek. Było zimno, a chwilami nawet padał deszcz. Nie przeszkodziło im to jednak w zaliczaniu poszczególnych punktów.

Najszybciej w bibliotece zameldowali się uczniowie Zespołu Szkół Technicznych i Artystycznych zdobywając I miejsce. Czas jaki osiągnęli był naprawdę imponujący! Kilka minut po nich przybyli uczniowie Liceum Ogólnokształcącego, nie zaliczyli jednak jednego zadania. Dlatego punktowo zrównali się z drużyną Zespołu Szkół Leśnych, którzy zaliczając wszystkie punkty trasy zajęli II miejsce ex aequo z LO.

Wszyscy byli bardzo zmęczeni, ale podekscytowani rywalizacją. Po chwili odpoczynku i wyrównaniu oddechu uczniowie zostali obdarowani nagrodami w postaci książek dotyczących historii lokalnej i słodkościami.

Uczestnikom drugiej gry miejskiej „Historii poszukiwanie ... czyli po Lesku bieganie” gratulujemy, dziękując za udział i już teraz zapraszamy za rok do kolejnej zabawy.

 

 

 
 
 
 
 
 
Więcej zdjęć kliknij tutaj

 

informacja: UMiG Lesko

 

 
 
 
 
 
 
 

 


Wydawca portalu lesko.net.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 

 

  REKLAMA:

 
 

REKLAMA:


Miejsce na twoją reklamę KONTAKT
» Wyślij komentarz
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.
Zaloguj się lub zarejestruj.
» Brak komentarzy
Nie ma tu jeszcze komentarzy.
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
 
Archiwalna Wypowiedź Starosty
Marek Pańko   
Agrobieszczady 2013r. Zapraszamy na nasz kanał < kliknij tutaj >

      

GRE Nieruchomości


Powierzchnia: 3737.0

Grunty - Lesko

Powierzchnia: 1532.0

Odwiedziło nas


Wyszukiwarka Pracy

Szukaj ofert pracy
praca.gratka.pl