• Narrow screen resolution
  • Wide screen resolution
  • Auto width resolution
  • Increase font size
  • Decrease font size
  • Default font size
  • default color
  • red color
  • green color

Serwis Informacyjny o Lesku

Dołącz do nas!

Przegląd i konkurs teatralny w BDK w Lesku PDF Drukuj Email
 We wtorek 12 kwietnia 2016 r. już po raz ósmy młodzież ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z powiatów brzozowskiego, leskiego i sanockiego spotkała się na przeglądzie i konkursie wiedzy o teatrze „Kurtyna wyobraźni”. Po raz piąty miejscem spotkania był Bieszczadzki Dom Kultury w Lesku.

 

 

 

Pomysłodawcami i organizatorami tego bieszczadzkiego święta teatru byli Robert Miszczak – dyrektor Zespołu Szkół Samorządowych w Średniej Wsi oraz Anna Adamiak – doradca metodyczny języka polskiego z Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Sanoku. Od samego początku istnienia konkursu i przeglądu głównymi jego celami było rozwijanie u uczniów zainteresowań teatrem oraz stworzenie możliwości zaprezentowania się szerszemu gronu odbiorców zespołów teatralnych działających w szkołach lub przy ośrodkach kultury.
Na sali widowiskowej BDK spotkało się ponad 150 uczestników z sześciu szkół podstawowych, dziewięciu gimnazjów, jednego liceum oraz dwóch miejskich domów kultury. Imprezę, jak co roku, poprowadziła polonistka i wielka miłośniczka teatru Joanna Pisula.
Przegląd, tradycyjnie już, rozpoczął występ grupy teatralnej DeKonstrukcje działającej przy Sanockim Domu Kultury. W tym samym czasie w sali kameralnej na piętrze odbyła się część konkursowa spotkania. Do rywalizacji stanęli uczniowie ze szkół podstawowych w Besku, Hoczwi, Pielni, Porażu, Tyrawie Wołoskiej i Turzym Polu oraz z gimnazjów w Besku, Brzozowie, Lesku, Niebieszczanach, Gimnazjum Nr 1 w Sanoku, Średniej Wsi, Tyrawie Wołoskiej, Turzym Polu i Zagórzu, a także z I LO w Sanoku. Uczestnicy pisemnie odpowiadali na pytania sprawdzające m.in. znajomość terminologii teatralnej oraz wiedzę o teatrze elżbietańskim. Oprócz poprawności ważna była także szybkość udzielania odpowiedzi. Po konkursie uczestnicy powrócili na główną salę, gdzie na scenie prezentowały się kolejne zespoły teatralne. Widzowie mogli zobaczyć zarówno utwory poważne, m.in. fragmenty „Balladyny” Juliusza Słowackiego, sceniczną adaptację mitu o Demeter i Korze czy spektakl ukazujący drugą, mało przyjemną stronę modelingu. Przeważały jednak przedstawienia żartobliwe: skecze, scenki kabaretowe, monodram, taniec...
Laureatami tegorocznego konkursu w kategorii szkół podstawowych zostali: Sara Golonka z Pielni (I miejsce), Jagoda Suwała z Beska (II miejsce) i Jessica Dawidko z Poraża (III miejsce). W kategorii gimnazjum zwyciężyli: Aleksandra Krzysik z Zagórza (I miejsce), Szymon Mikołajczak ze Średniej Wsi (II miejsce) i Julia Grzybowska z Leska (III miejsce). W kategorii szkół ponadgimnazjalnych dyplomy za pierwsze miejsca zdobyli uczniowie I LO w Sanoku: Agata Hochół (I miejsce), Dawid Kita (II miejsce) i Adriana Ogrodnik (III miejsce). Dawid reprezentował ponadto Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Zagórzu.
Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy i albumy z dziełami wybitnych polskich malarzy, a zdobywcy pierwszych miejsc nagrodzeni zostali dodatkowo okolicznościowymi statuetkami przedstawiającymi maski teatralne. Takie same statuetki otrzymały wszystkie szkoły biorące udział w przeglądzie.
Przegląd dał możliwość spotkania się na jednej scenie grupom teatralnym działającym zarówno w szkołach, jak i w ośrodkach kultury. Młodzi miłośnicy teatru mogli zaprezentować swoje umiejętności, podzielić się swoimi pasjami z rówieśnikami z innych szkół, a ponadto odnaleźć inspiracje, by nadal twórczo kontynuować swoją przygodę z teatrem. ORGANIZATORZY

 

 


 

Więcej zdjęć kliknij tutaj 

informacja: BDK Lesko

 

 

 

 
 
 
 
 
 
 

 


Wydawca portalu lesko.net.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 

 

  REKLAMA:

 
 

REKLAMA:


Miejsce na twoją reklamę KONTAKT

 

» Wyślij komentarz
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.
Zaloguj się lub zarejestruj.
» Brak komentarzy
Nie ma tu jeszcze komentarzy.
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
 
Archiwalna Wypowiedź Starosty
Marek Pańko   
Agrobieszczady 2013r. Zapraszamy na nasz kanał < kliknij tutaj >

      

GRE Nieruchomości


Powierzchnia: 3737.0

Grunty - Lesko

Powierzchnia: 1532.0

Odwiedziło nas


Wyszukiwarka Pracy

Szukaj ofert pracy
praca.gratka.pl