• Narrow screen resolution
  • Wide screen resolution
  • Auto width resolution
  • Increase font size
  • Decrease font size
  • Default font size
  • default color
  • red color
  • green color

Serwis Informacyjny o Lesku

Dołącz do nas!

1 kwietnia ruszył rządowy program Rodzina 500 plus PDF Drukuj Email
 W województwie podkarpackim wsparcie w formie świadczenia wychowawczego otrzyma, według danych szacunkowych Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, ponad 236 tys. dzieci oraz ok. 1,6 tys. dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej.

 

 

 

„Rozpoczynamy realizację pierwszego rządowego programu służącego wsparciu polskich rodzin – powiedziała wojewoda Ewa Leniart podczas spotkania z mieszkańcami i lokalnymi mediami, zapowiadając akcję promującą program. – „Przez kolejne trzy miesiące będziemy na terenie województwa podkarpackiego promować program Rodzina 500+ zachęcając Państwa do skorzystania z tego rozwiązania”. W najbliższym tygodniu specjalnie oznakowane busy – w ramach akcji informacyjnej i promocyjnej – odwiedzą Rzeszów i Jasło (już 1 kwietnia), a następnie Tyczyn, Błażową, Hyżne, Dynów, Chmielnik, Kamień, Jeżowe, Nisko, Boguchwałę, Lubenie, Czudec, Rokietnice, Laszki, Wiązownice, Świlcze, Iwierzyce, Ostrów, Dębice, Żyraków, Raniżów, Kolbuszową, Niwiska, Niebylec, Domaradz, Brzozów, Dzikowiec, Cmolas oraz Majdan Królewski. O harmonogramie kolejnych wizyt będziemy Państwa systematycznie informować w cotygodniowych komunikatach prasowych.

Wojewoda zachęciła również do korzystania z uruchomionej przez Wydział Polityki Społecznej Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie infolinii 800 100 990, za pośrednictwem której pracownicy udzielają informacji z zakresu ustawy o pomocy państwa w wychowywaniu dzieci. Informacje udzielane są na bieżąco w godzinach pracy Urzędu, natomiast w związku ze startem programu 1 kwietnia br. infolinia będzie czynna również 2 kwietnia w sobotę i 3 kwietnia w niedzielę w godz. od 7.30 do 13.00.

W tym samym czasie wicewojewoda podkarpacki Witold Lechowski spotkał się w ramach promocji programu z mieszkańcami Jasła przed Urzędem Miasta. Program rodzina 500 plus to nieopodatkowane 500 zł miesięcznie na drugie i kolejne dziecko. Rodziny o niskich dochodach otrzymają wsparcie także na pierwsze lub jedyne dziecko. Rodzice mogą złożyć wniosek o świadczenie wychowawcze na kilka sposobów: osobiście w gminie, wysłać go pocztą lub internetowo.

W części gmin województwa podkarpackiego, w początkowym okresie realizacji programu zostaną wydłużone godziny przyjmowania wniosków (np. w MOPS-ie w Rzeszowie), w niektórych gminach wnioski będzie można składać również w sobotę. W skali kraju programem zostanie objętych 2,7 mln rodzin wychowujących 3,7 mln dzieci. Tylko 1 kwietnia w województwie podkarpackim złożono łącznie 13 748 wniosków o wypłatę świadczenia wychowawczego. Największa liczba złożonych wniosków dotyczy m. Rzeszów (1.019, w tym 352 wniosków elektronicznych, głównie przez bankowość elektroniczną) oraz m. Sanok - tu złożono 500 wniosków (stan na godz. 14.00). Szczegółowe informacje na temat programu znajdują się w zakładce „Rodzina 500 plus” na stronie PUW. Zdjęcia z dzisiejszej akcji znajdują się na stronie internetowej PUW.

 

informacja: Starostwo Powiatowe Lesko

 

 
 
 
 
 
 
 

 


Wydawca portalu lesko.net.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 

 

  REKLAMA:

 
 

REKLAMA:


Miejsce na twoją reklamę KONTAKT

 

» Wyślij komentarz
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.
Zaloguj się lub zarejestruj.
» Brak komentarzy
Nie ma tu jeszcze komentarzy.
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
 
Archiwalna Wypowiedź Starosty
Marek Pańko   
Agrobieszczady 2013r. Zapraszamy na nasz kanał < kliknij tutaj > 
 
      

GRE Nieruchomości


Powierzchnia: 3737.0

Grunty - Lesko

Powierzchnia: 1532.0

Odwiedziło nas


Wyszukiwarka Pracy

Szukaj ofert pracy
praca.gratka.pl