• Narrow screen resolution
  • Wide screen resolution
  • Auto width resolution
  • Increase font size
  • Decrease font size
  • Default font size
  • default color
  • red color
  • green color

Serwis Informacyjny o Lesku

Dołącz do nas!

10 lutego ruszają zapisy na kolejny semestr bezpłatnych zajęć Politechniki Dziecięcej PDF Drukuj Email
 Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci w wieku 6-12 lat ze szkól podstawowych, na darmowe zajęcia Politechniki Dziecięcej, organizowane przez Fundację Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu „Dolina Lotnicza”. Zajęcia odbywają się raz w miesiącu, zawsze w sobotę, w 5 lokalizacjach: Rzeszowie, Ustrzykach Dolnych, Mielcu, Dębicy oraz w Stalowej Woli.

 

 
Zajęcia w Rzeszowie przeznaczone są dla dzieci z całego województwa podkarpackiego, w Ustrzykach Dolnych dla dzieci uczęszczających do szkół podstawowych w Gminie Ustrzyki Dolne; w Mielcu dla dzieci mieszkających w powiecie mieleckim, w Dębicy uczniów z powiatu dębickiego, a w Stalowej Woli zamieszkałych na terenie powiatu stalowowolskiego.

 

 

 

 

Rejestracji do poszczególnych Filii można dokonać online na stronie www.dolina-wiedzy.pl/pd/uczelnia/rejestracja/ od 10 lutego od godz. 10.00 do 21 lutego do godz. 23.59.59. Rejestrację należy potwierdzić poprzez linka wysłanego automatycznie na adres mailowy podany w formularzu rejestracyjnym.

Na zajęciach Politechniki Dziecięcej poprzez eksperymenty, pokazy i ciekawe zadania dzieci odkrywają, że nauka może być doskonałą zabawą. Poruszane tematy dotyczą przede wszystkim nauk ścisłych, w tym m.in. fizyki, chemii, robotyki, astronomii, lotnictwa czy nowoczesnych technologii. „Poprzez zajęcia Politechniki Dziecięcej chcemy przede wszystkim zainspirować dzieci do odnajdywania nowych pasji, zagłębiania się w naukę i poszerzenia horyzontów. Wierzymy, że zajęcia będą dla nich swoistym natchnieniem i w ten sposób ukierunkujemy je na nauki ścisłe. Mamy też nadzieję, że to nasi mali absolwenci w przyszłości będą tworzyć najnowsze technologie i budować potencjał naszego województwa.”– mówi Łukasz Szuba, Dyrektor Fundacji.

Na zajęciach Politechniki Dziecięcej poprzez eksperymenty, pokazy i ciekawe zadania dzieci odkrywają, że nauka może być doskonałą zabawą. Poruszane tematy dotyczą przede wszystkim nauk ścisłych, w tym m.in. fizyki, chemii, robotyki, astronomii, lotnictwa czy nowoczesnych technologii. W nadchodzącym semestrze mali studenci m.in. na zajęciach z optyki dowiedzą się czym są taumatrop, fenaskistiskop czy zoetrop. Na zajęciach na temat krwi, przekonają się, że warto ją badać, ponieważ to doskonałe źródło informacji o naszym organizmie. Także w trakcie tych zajęć podczas praktycznych ćwiczeń przyszli naukowcy poznają wybrane pojęcia matematyczne. Dzięki zajęciom dotyczącym interakcji człowieka z komputerem, dzieci poznają jak obecne osiągnięcia technologiczne umożliwiają nam taką komunikację i jak możemy ją wykorzystać do niezupełnie oczywistych celów. W semestrze letnim Politechnika Dziecięca gościć będzie Karola Wójcickiego, pasjonata astronomii i zdobywcę tytułu Popularyzatora Nauki 2015, który podczas swoich zajęć będzie przekonywał dzieci, że każdy z nas może być odkrywcą, niezależnie od wieku.

W Rzeszowie zajęcia Politechniki Dziecięcej odbywają się nieprzerwanie od października 2009 roku. Projekt Politechniki Dziecięcej realizowany jest również w Filiach w Mielcu, Dębicy, Stalowej Woli oraz Ustrzykach Dolnych. Do tej pory liczba uczestników zajęć Politechniki Dziecięcej w Rzeszowie oraz w Filiach wyniosła 8286 dzieci.

Więcej informacji dotyczących zajęć znajdą Państwo na naszej stronie www.dolina-wiedzy.pl/pd

Wszelkie pytania prosimy kierować na maila info@dolina-wiedzy.pl lub pod nr tel. 17 743 23 22.

 

 

informacja: Politechnika Dziecięca

 

 
 
 
 
 
 
 
 

 


Wydawca portalu lesko.net.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 

 

  REKLAMA:


Miejsce na twoją reklamę KONTAKT
» Wyślij komentarz
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.
Zaloguj się lub zarejestruj.
» Brak komentarzy
Nie ma tu jeszcze komentarzy.
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
 
Archiwalna Wypowiedź Starosty
Marek Pańko   
Agrobieszczady 2013r. Zapraszamy na nasz kanał < kliknij tutaj >

      

GRE Nieruchomości


Powierzchnia: 3737.0

Grunty - Lesko

Powierzchnia: 1532.0

Odwiedziło nas


Wyszukiwarka Pracy

Szukaj ofert pracy
praca.gratka.pl