• Narrow screen resolution
  • Wide screen resolution
  • Auto width resolution
  • Increase font size
  • Decrease font size
  • Default font size
  • default color
  • red color
  • green color

Serwis Informacyjny o Lesku

Dołącz do nas!

W trosce o bezpieczeństwo - konsultacje społeczne PDF Drukuj Email
 Komenda Powiatowa Policji w Lesku w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców zorganizowała konsultacje społeczne z władzami samorządowymi i strażą pożarną. 

 

 

 
 
Zaproszeni goście mieli okazję wypowiedzieć się na temat zagrożeń, jakie występują na terenie ich gmin. Wspólna praca ostatecznie zainicjuje powstanie „mapy zagrożeń”, w oparciu o którą leska policja będzie planowała działania ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa i porządku publicznego w powiecie leskim.

Wczoraj w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Lesku odbyły się konsultacje społeczne z przedstawicielami władz samorządowych i straży pożarnej, mająca na celu wymianę doświadczeń, wiedzy i spostrzeżeń mogących być wykorzystane w zdefiniowaniu zagrożeń występujących na terenie powiatu leskiego. Spotkaniu przewodniczył Komendant Powiatowy Policji w Lesku nadkom. Roland Szczepanik, który omówił założenia programu „Krajowej mapy zagrożeń bezpieczeństwa w Polsce” oraz wynikające z niego rekomendacje. Przedstawił ponadto stan bezpieczeństwa i porządku publicznego na terenie powiatu. Następnie głos zabrał Andrzej Olesiuk Starosta Powiatowy w Lesku rozpoczynając tym samym dyskusję. Przedstawiciele poszczególnych gmin – Leska, Olszanicy, Polańczyka i Baligrodu ocenili obecny poziom bezpieczeństwa i wskazali elementy, na które należałoby zwrócić uwagę. Poruszane kwestie dotyczyły w szczególności bezpieczeństwa na drogach i wodach, nasilającej się skali przestępczości tzw. sezonowej, aktów wandalizmu przejawiających się niszczeniem mienia użyteczności publicznej. Zwrócono też uwagę na potrzebę dalszego edukowania dzieci i młodzieży szkolnej w zakresie bezpieczeństwa. Obecny na konsultacji Zastępca Komendanta KPPSP w Lesku mł. bryg. Jacek Dydek zwrócił uwagę na zagrożenia związane z lekkomyślnym zachowaniem osób pływających po akwenie jeziora solińskiego. 
 
Zaproszeni goście wyrazili chęć dalszej współpracy, której celem jest wspólne budowanie poczucia bezpieczeństwa wśród lokalnej społeczności. Uzyskane informacje i wskazówki zostaną wykorzystane przy konstruowaniu „mapy zagrożeń”, która pozwoli na rzetelne zidentyfikowanie i przedstawienie skali i rodzaju występujących niebezpieczeństw. Dzięki niej leska policja będzie mogła zaplanować odpowiednie działania w miejscach, gdzie jest to uzasadnione.
 
Komenda Powiatowa Policji w Lesku składa serdeczne podziękowania Staroście Leskiemu, Burmistrz Miasta i Gminy Lesko, Wójtom Gmin Olszanica, Baligród i Solina oraz Komendantowi Powiatowemu Państwowej Straży Pożarnej w Lesku za szczególne zainteresowanie tą nową inicjatywą społeczną.

 

 informacja: KWP Rzeszów

 

 
   
 
 

Wydawca portalu lesko.net.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 

  

REKLAMA:


Miejsce na twoją reklamę KONTAKT
» Wyślij komentarz
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.
Zaloguj się lub zarejestruj.
» Brak komentarzy
Nie ma tu jeszcze komentarzy.
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
 
Archiwalna Wypowiedź Starosty
Marek Pańko   
Agrobieszczady 2013r. Zapraszamy na nasz kanał < kliknij tutaj >

      

GRE Nieruchomości


Powierzchnia: 3737.0

Grunty - Lesko

Powierzchnia: 1532.0

Odwiedziło nas


Wyszukiwarka Pracy

Szukaj ofert pracy
praca.gratka.pl