• green color

Serwis Informacyjny o Lesku

Dołącz do nas!

Wisłoka Nowy Żmigród 0-2 Sanovia Lesko (0-0) PDF Drukuj Email

Wisłoka wciąż bez zwycięstwa w rundzie wiosennej. Sanovia wygrała trzeci mecz z rzędu. Zadebiutował w V lidze junior Mariusz Kurczaka, który w drużynie juniorów Wisłoki występuje też na bramce.

Początek meczu to obu stronne ataki z wieloma nie wykorzystanymi sytuacjami. Zarysowała się nawet lekka przewaga Wisłoki. W 11 min Rafał Mroczka strzelał z 20 m piłka przeleciała nad poprzeczką.

W zespole gospodarzy szwankowała skuteczność. Miedzy 10  a 20 minuta gry gra się wyrównała. Obie drużyny atakowały na przemian, ale najczęściej piłkarze grali w środku boiska. Wykazujący dużą aktywność, mimo, iż grał w obronie, Rafał Szyndak strzelał w 20 i 25 minucie. Najpierw z 18  m piłka przeleciała nad poprzeczka a za drugim razem 2  metry koło słupka. Chwile później po uderzeniu Janusza Krupy z 9  m futbolówka minęła o centymetry słupek bramki. Debiutujący Mariusz Kurczaba w 26min uderzał z około 28m, ale piłka również przeleciała nad bramka. Od 30 minuty inicjatywę przejęła Sanovia i była bliska zdobycia gola.
W 37 min po strzale głową Andrzeja Niedziochy z 5m piłka przeleciała kolo słupka.

Dwie minuty później goście zaprzepaścili okazje podbramkową po zagraniu Łukasza Sowy na pole karne. Futbolówkę odgrywał Andrzej Niedziocha na środek, ale gości uprzedził obrońca Wisłoki.

Emocjonująca była końcówka I połowy. W 44 min Radosław Krajciewicz zagrał do Janusza Krupy, który główką odebrał piłkę do Łukasza Barana, a ten z 5 metrów uderzył futbolówkę głową. Piłkę zmierzającą pod poprzeczkę (w środek bramki) Damian Barbara przerzucił nad bramką. Odpowiedź Sanovii była natychmiastowa. W 45 min goście zagrali piłkę na pole karne. Wojciech Suski chyba nieco źle obliczył lot piłki, która trafiła do Rafała Paszkowskiego. Zawodnik Sanovi chciał strzelić z tzw. pierwszej piłki ale będąc 3 metry od bramki nie trafił
w futbolówkę i zaprzepaścił wyborną sytuację do zdobycia gola.

Po przerwie Wisłoka zagradza zdecydowanie gorzej. Kibice nie dowierzali, ze personalnie gra ta sama drużyna, a zupełnie inna. Początek II polowy należał do Sanovii. W 47 min znów okazje do zdobycia gola miał Andrzej Niedziocha. Goście pierwsza bramkę zdobyli po stracie piłki
w środku boiska przez Mariusza Kurczabe. Marcin Czenczek ruszył na bramkę i strzałem z 16 m pokonał Wojciecha Suskiego. Piłka jeszcze otarła się o słupek i wpadła do siatki. W 55 min Marcina Czenczek z narożnika pola karnego trafił w boczną siatkę. Dwie minuty później było już 0-2. Sanovia składną akcja, szybką wymianą piłki miedzy trzema zawodnikami całkowicie rozmontowała obronę Wisłoki. Formalności dopełnił Marcin Bentkowski, kierując z 8 metrów piłkę do pustej bramki. Sanovia poszła za ciosem i mogła zdobyć kolejne gole. Wisłoka tylko sporadycznie atakowała. Gospodarze po przerwie pierwszy groźny strzał oddali w 70 min, ale po uderzeniu Kamila Hućko z 20m piłka przeleciała pól metra nad poprzeczką. Fatalnie spudłował w 80 min Karol Musiał z 18 m. Dwie minuty później z rzutu wolnego (za faul na Łukaszu Baranie), Rafał Szyndak strzelił, ale zbyt słabo aby zaskoczyć Damiana Barbarę. W końcówce kibice oglądali popisy nieskuteczności obu drużyn

Bramki:
0-1    M. Czenczek (50), 0-2 Bentnowski (57)

Wisłowka: Suski – Lewicki, Tarnawski, R. Mroczka (65 W. Krajciewicz), Szyldak – K. Hućko, R. Krajciewicz (60 Konop), Kurczaka, Musiał – Baran, Krupa (65 Klich).

Sanovia: Barbara – Klaczak, Feculak, B. Czenczek, Niedziocha – Ochmański, Sowa, J. Gembuś (46 P. Czenczek), Paszkowski – M. Czenczek, M. Bentkowski (60 Bem).

Sędziowali: Józef Krzysztyński orza Marek Guzik i Ryszard Pękala (grupa krośnieńska).
Żółta kartka: Bem. Widzów 150.