• Narrow screen resolution
  • Wide screen resolution
  • Auto width resolution
  • Increase font size
  • Decrease font size
  • Default font size
  • default color
  • red color
  • green color

Serwis Informacyjny o Lesku

Dołącz do nas!

Można składać pełnomocnictwo do głosowania w wyborach PDF Drukuj Email
 Osoby niepełnosprawne z powodu choroby lub podeszłego wieku mogą wyznaczyć osobę pełnomocną do głosowania w ich imieniu. Służy temu specjalny wniosek.

 

 

 
Wzór wniosku znajduje się w Dzienniku Ustaw nr 157 (treść poniżej). Do wniosku należy załączyć pisemną zgodę osoby, która przyjęła pełnomocnictwo oraz kopię aktualnego orzeczenia właściwego organu orzekającego o stopniu niepełnosprawności wyborcy (nie dotyczy osób, które w dniu wyborów mają skończone lub kończą 75 lat), a także kopię dokumentu potwierdzającego pozostawanie wyborcy z osobą, która wyraziła zgodę na przyjęcie pełnomocnictwa, w stosunku przysposobienia (jeśli takowe istnieje).

Postępowanie w sprawie sporządzenia aktu pełnomocnictwa i jego wzór:

Wniosek o sporządzenie aktu pełnomocnictwa do głosowania, zwany dalej „wnioskiem”, o którym mowa w art. 56 § 2 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. — Kodeks wyborczy, zwanej dalej „ustawą”, wnosi się, począwszy od dnia wejścia w życie aktu o zarządzeniu wyborów, nie później jednak niż do 10. dnia przed dniem wyborów. Za datę wniesienia wniosku przyjmuje się dzień jego wpływu do właściwego urzędu gminy.
Wniosek złożony przed dniem wejścia w życie aktu o zarządzeniu wyborów pozostawia się bez rozpoznania.
Wniosek składa się na formularzu, którego wzór stanowi, w wyborach do organów stanowiących  jednostek samorządu terytorialnego oraz wójtów, burmistrzów i prezydentów miast, załącznik nr 4 do rozporządzenia.
Jeżeli wyborca nie może lub nie umie złożyć podpisu, wniosek podpisuje osoba, która wyraziła zgodę na przyjęcie pełnomocnictwa do głosowania.

W przypadku gdy wniosek spełnia warunki,o których mowa w art. 54, art. 55 oraz art. 56§ 2 i 3 ustawy, wójt lub inny upoważniony pracownik urzędu gminy niezwłocznie uzgadnia z wyborcą lub osobą, która wyraziła zgodę na przyjęcie pełnomocnictwa,termin sporządzenia aktu pełnomocnictwa.
W razie braku uzgodnienia terminu termin wyznacza wójt lub inny upoważniony pracownik urzędu gminy.
Wyborca obowiązany jest przed sporządzeniem aktu pełnomocnictwa potwierdzić w sposób niebudzący wątpliwości, przed wójtem lub innym upoważnionym pracownikiem urzędu gminy, wolę udzielenia pełnomocnictwa osobie, która wyraziła zgodę na jego przyjęcie.

Wszystkie osoby chcące wyznaczyć pełnomocnika wyborczego powinny jak najszybciej skontaktować się z Urzędem Miejskim w Lesku.

(md)

Źródło: UMiG Lesko

 
 


 
 
 
 
 
 
 

 


Wydawca portalu lesko.net.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczanych przez użytkowników. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
 

 

  REKLAMA:


Miejsce na twoją reklamę KONTAKT
» Wyślij komentarz
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.
Zaloguj się lub zarejestruj.
» Brak komentarzy
Nie ma tu jeszcze komentarzy.
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
 
Archiwalna Wypowiedź Starosty
Marek Pańko   
Agrobieszczady 2013r. 



Zapraszamy na nasz kanał < kliknij tutaj >

      

GRE Nieruchomości


Powierzchnia: 3737.0

Grunty - Lesko

Powierzchnia: 1532.0

Odwiedziło nas


Wyszukiwarka Pracy

Szukaj ofert pracy
praca.gratka.pl