• Narrow screen resolution
  • Wide screen resolution
  • Auto width resolution
  • Increase font size
  • Decrease font size
  • Default font size
  • default color
  • red color
  • green color

Serwis Informacyjny o Lesku

Dołącz do nas!

Przyjazne leskie gimnazjum! PDF Drukuj Email
Brak ciekawych kółek pozalekcyjnych, możliwości spędzania wolnego czasu oraz twórczego rozwijania swoich zainteresowań były motywacją dla nauczycieli i uczniów Publicznego Gimnazjum im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Lesku do wzięcia udziału w projekcie „przyjazna szkoła” organizowanym przez Stowarzyszenie Rodziców na Rzecz Pomocy Szkołom „Przyjazna Szkoła” z Mysłowic.
    Projekt ten ma na celu wyrównywanie szans edukacyjnych młodzieży i jednoczesne motywowanie jej do kontynuowania nauki, a także przybliżanie szkoły społeczeństwu jako miejsca integracji społecznej. Cele te zostaną osiągnięte m.in. poprzez zajęcia pozalekcyjne z młodzieżą.
    Beneficjentami projektu jest 300 szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski, a pośrednio społeczności lokalne. W każdej z uczestniczących w projekcie szkół utworzono grupy, których zadaniem jest realizacja projektu rozwojowego, w tym m.in. stworzenie pracy artystycznej (film) oraz uczestnictwo w kursach e-learningowych (m.in. na temat społeczeństwa obywatelskiego i sztuki filmowej). W planach jest także tworzenie wirtualnych kół zainteresowań i uczestnictwo w wirtualnych wywiadach. Realizacja projektu jest możliwa dzięki wspólnej pracy i wzajemnej pomocy.
    Jedną ze szkół biorących udział w projekcie jest Publiczne Gimnazjum im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Lesku. Stworzono w nim dwudziestoosobową grupę uczniów realizujących autorski projekt pt. „Gdy film jest sztuką...”
   Na projekt rozwojowy Publicznego Gimnazjum w Lesku składają się zajęcia pozalekcyjne z zakresu różnych dziedzin sztuki - spotkania z artystami, wycieczki do teatrów, muzeów i galerii sztuki. Zajęcia te prowadzone są metodami aktywnymi: praca w grupach, projekt, debata, plakat, ćwiczenia warsztatowe. Zajęcia odbywają się w specjalnie przygotowanej do tego celu pracowni oraz położonej obok pracowni komputerowej, z której uczestnicy mogą w każdej chwili skorzystać. Wymierną korzyścią uczestnictwa w projekcie są fundusze otrzymane na prowadzenie zajęć, kamera wideo wraz z osprzętem, zestaw profesjonalnych książek oraz dostęp do nowoczesnej platformy internetowej.
    W realizacji projektu pomagają nam m.in. artyści-plastycy, działacze społeczni, filmowcy amatorzy, przewodnicy bieszczadzcy, muzycy i fotografowie.
Efektem pracy będzie film fabularno – dokumentalny osadzony w realiach bieszczadzkich.
    Naszą pracę zaczęliśmy wraz z początkiem października.
Od tego czasu odwiedziliśmy pracownię Zdzisława Pękalskiego w Hoczwi, sanockie Muzeum Historyczne z wystawą ikon oraz malarstwa Zdzisława Beksińskiego. Następnie odbyliśmy wycieczkę szlakiem mediów: do teatru, radia oraz telewizji w Rzeszowie. Po zebraniu materiałów podzieliliśmy się na niewielkie podgrupy. Mają one wyznaczone poszczególne zadania, jakimi są: napisanie scenariusza, a z niego scenopisu, wykonanie zdjęć i montaż filmu, a następnie dobranie do niego odpowiedniej muzyki. W końcowej fazie grupa odpowiedzialna za reklamę i promocję wykona zaproszenia, program oraz plakat, zorganizuje pokaz zdjęć i zapowiedź premiery filmu, która odbędzie się w połowie kwietnia. Już dziś serdecznie zapraszamy!

    Uczestnictwo w zajęciach wymaga dyspozycyjności uczestników (minimum cztery godziny zajęć tygodniowo - nie wliczając w to czasu poświęcanego przez nich w domu). Uczniowie tworzą zgrany zespół i chętnie uczestniczą w zajęciach. Opiekunami grupy są Alicja Lewandowska (koordynator lokalny i nauczyciel pracujący z dziećmi) oraz Marek Berezik (informatyk). Społecznym konsultantem projektu jest uczeń Liceum Ogólnokształcącego w Lesku Miłosz Lewandowski.

    Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach SPO Rozwój Zasobów Ludzkich. Instytucją wdrażającą jest Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Informacja:
Barbara Bisz i Barbara Galant
Uczestniczki projektu
Zdjęcia (C) by Grupa projektu "przyjazna szkoła" Lesko.
 


 
» Wyślij komentarz
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.
Zaloguj się lub zarejestruj.
» Brak komentarzy
Nie ma tu jeszcze komentarzy.
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
 
Archiwalna Wypowiedź Starosty
Marek Pańko   
Agrobieszczady 2013r. 



Zapraszamy na nasz kanał < kliknij tutaj >

      

GRE Nieruchomości


Powierzchnia: 3737.0

Grunty - Lesko

Powierzchnia: 1532.0

Odwiedziło nas


Wyszukiwarka Pracy

Szukaj ofert pracy
praca.gratka.pl