• Narrow screen resolution
  • Wide screen resolution
  • Auto width resolution
  • Increase font size
  • Decrease font size
  • Default font size
  • default color
  • red color
  • green color

Serwis Informacyjny o Lesku

Dołącz do nas!

REGION - EDUKACJA: Nowy kierunek studiów w PWSZ w Sanoku. Do 20 września trwa rekrutacja PDF Drukuj Email
 Od 1 października w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Sanoku będzie można kształcić się na dwóch nowych kierunkach - “Ekonomii” oraz “Gospodarce w ekosystemach rolnych i leśnych”. Do 20 września trwa rekrutacja na studia w sanockiej Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Jana Grodka.

 

 
Rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Jana Grodka w Sanoku informuje, że Minister Nauki I Szkolnictwa Wyższego wydał pozytywne decyzje do prowadzenia studiów pierwszego stopnia na dwóch nowych kierunkach „Gospodarka w eksosystemach rolnych i leśnych” i „Ekonomia”.

Sanocka uczelnia dba o uatrakcyjniane swojej oferty poprzez dopasowywanie się do potrzeb rynku pracy i oczekiwań kandydatów. W roku akademickim 2014/2015 Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego wydało zgodę na uruchomienie dwóch nowych kierunków studiów pierwszego stopnia:
- gospodarka w ekosystemach rolnych i leśnych – to interdyscyplinarny, unikatowy w skali kraju kierunek studiów inżynierskich łączący wiedzę i umiejętności z zakresu nauk leśnych i rolniczych. Absolwenci kierunku przygotowani będą do wykonywania zadań w zakresie leśnictwa i rolnictwa w terenach górskich, a także prowadzenia własnych gospodarstw rolno-leśnych i agroturystycznych.
- ekonomia – kierunek dla osób zainteresowanych pracą w instytucjach administracji publicznej, finansowych, korporacjach, firmach państwowych i prywatnych, w sektorach gospodarki takich jak bankowość, finanse, usługi, handel, hotelarstwo, przemysł oraz w instytucjach i firmach badających rynek.

W ofercie PWSZ pojawiły się także już wcześniej nowe, interesujące i nowoczesne specjalności na dotychczas istniejących kierunkach, m.in.: logopedia i terapia pedagogiczna, grafika komputerowa, komputerowe wspomaganie projektowania, mechatroniczne urządzenia przemysłowe, programowanie i obsługa obrabiarek cnc.
Ta młoda, bo kilkunastoletnia uczelnia ugruntowała już sobie pozycję w naszym regionie, oferując nowy typ kształcenia – praktyczny, wygodny, bo bez konieczności dojazdu do dużych ośrodków, dopasowany do potrzeb osób w różnym wieku i sytuacji życiowej, umożliwiający swoim absolwentom dalsze studia (magisterskie) na wszystkich uczelniach w kraju.
Dużym atutem PWSZ jest jego oferta edukacyjna, naprawdę zaskakująco szeroka jak na niewielką uczelnię. Coś dla siebie znajdą zarówno osoby o zdolnościach technicznych (mechanika i budowa maszyn) czy artystycznych (edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej), młodzi ludzie z misją pomagania innym (ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo, praca socjalna) czy nauczania ich (pedagogika), jak i te o zainteresowaniach medialnych (nowe media, reklama, kultura współczesna) czy przyrodniczych (rolnictwo). Równie bogata jest oferta dla osób chcących poszerzyć posiadaną wiedzę i kompetencje na studiach podyplomowych – warto zajrzeć na stronę uczelni i zapoznać się z bogatą – a niedrogą – ofertą „podyplomówek”.

Szczegółowych informacji udziela dział toku studiów stacjonarnych i niestacjonarnych: tel: 13 46 55 954,   13 46 55 967 oraz na stronie: www.pwsz-sanok.edu.pl/dzial-toku-studiow/dla-kandydatow.

(md)

Źródło: PWSZ Sanok

 

 

 

 

» Wyślij komentarz
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.
Zaloguj się lub zarejestruj.
» Brak komentarzy
Nie ma tu jeszcze komentarzy.
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
 
Archiwalna Wypowiedź Starosty
Marek Pańko   
Agrobieszczady 2013r. 



Zapraszamy na nasz kanał < kliknij tutaj >

      

GRE Nieruchomości


Powierzchnia: 3737.0

Grunty - Lesko

Powierzchnia: 1532.0

Odwiedziło nas


Wyszukiwarka Pracy

Szukaj ofert pracy
praca.gratka.pl