• Narrow screen resolution
  • Wide screen resolution
  • Auto width resolution
  • Increase font size
  • Decrease font size
  • Default font size
  • default color
  • red color
  • green color

Serwis Informacyjny o Lesku

Dołącz do nas!

REGION: Nowe infotablice elektroniczne przy sanockich przystankach PDF Drukuj Email
Miasto Sanok, poprzez Sanockie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej, wprowadza System Dynamicznej Informacji Pasażerskiej. Tym nowoczesnym narzędziem obsługi ruchu pasażerskiego objętych zostanie 7 przystanków Miejskiej Komunikacji Samochodowej.

 

 

 
Systemem zostanie objętych 7 głównych przystanków komunikacji miejskiej, obsługujących największą ilość linii oraz pasażerów, przy:
- ul. Beksińskiego,
- ul. Jagiellońska,
- ul. Jana Pawła II (SPGK),
- ul. Kościuszki (DH),
- ul. Kościuszki (Poczta),
- ul. Rymanowska (Cmentarz Centralny),
- ul. Staszica (centrum handlowe).

Nowy system będzie dopełnieniem istniejącej statycznej informacji, w postaci tradycyjnych rozkładów jazdy, dostępnych na przystankach oraz na stronie internetowej SPGK.

Nowy system wykorzystuje dwa rodzaje mediów, dzięki którym możemy otrzymać informację o rozkładzie jazdy: tablice elektroniczne oraz Internet. W systemie informacji dynamicznej kierowca wyjeżdżając z zajezdni loguje się w systemie informatycznym autobusu. Urządzenie komunikacyjne w pojeździe określa swoją bieżącą pozycję GPS i dane przesyła do Centralnego Systemu Informatycznego MKS.

Przetworzone dane są z kolei przekazywane do elektronicznych tablic informacyjnych na przystankach oraz do sieci internetowej na stronie: http://www.rozkladjazdy.spgk.com.pl/ dostępnej również w telefonach komórkowych.

Na tablicach przystankowych podawany jest rzeczywisty czas oczekiwania na autobus danej linii. Każda tablica przystankowa wyposażona jest w urządzenie głośnomówiące uruchamiane przyciskiem na słupie konstrukcyjnym. Lektor odczytuje bieżące informacje pokazywane na tablicy.

System informacji Pasażerskiej w Internecie pozwala pasażerom na obserwowanie w czasie rzeczywistym położenia autobusów na trasach. Po kliknięciu na zakładkę uruchamiającą tryb wyszukiwania na stronie http://www.rozkladjazdy.spgk.com.pl/ oraz po wybraniu numeru linii i kierunku, na tle mapy pokazywana jest trasa linii z przystankami oraz piktogramem poruszającego się autobusu z uwzględnieniem ewentualnych opóźnień i przyśpieszeń. Ponadto po kliknięciu na dowolny przystanek, na mapie pojawia się wirtualna tablica przystankowa na wzór tej rzeczywistej, przedstawiająca zarówno ogólny rozkład jazdy, jak i godziny odjazdu poszczególnych linii komunikacyjnych w najbliższym czasie.

Dodatkowo w 8 najnowszych autobusach MKS zostały zainstalowane elektroniczne tablice wewnętrzne informujące o najbliższych przystankach, zaopatrzone dodatkowo w funkcję zapowiedzi głosowych: przystanku obecnego, następnego oraz kierunku, w którym jedzie autobus.

Na razie system jest jeszcze w fazie testowej, więc pasażerowie proszeni są o wyrozumiałość i cierpliwość.

(md)

Źródło: UM Sanok


 

» Wyślij komentarz
Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze.
Zaloguj się lub zarejestruj.
» Brak komentarzy
Nie ma tu jeszcze komentarzy.
 
 
Archiwalna Wypowiedź Starosty
Marek Pańko   
Agrobieszczady 2013r. Zapraszamy na nasz kanał < kliknij tutaj >

      

GRE Nieruchomości


Powierzchnia: 3737.0

Grunty - Lesko

Powierzchnia: 1532.0

Odwiedziło nas


Wyszukiwarka Pracy

Szukaj ofert pracy
praca.gratka.pl